Kontrolní výbor nezvolen

Kontrolní výbor nezvolen

Na prvním zasedání zastupitelstva jsme nepodpořili novou Radu složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice. Již před volbami jsme uvedli, že Radu s účastí ČSSD, ODS nebo KSČM nepodpoříme.

Program koalice podle koaliční smlouvy však vypadá celkem slibně. Na druhou stranu je v něm také řada bílých míst. Koalice zrušila výbor pro IT, takže nyní nebude v zastupitelstvu žádný orgán, který by se specializoval na koncepci IT a kontroloval zakázky.

  1. Podařilo se nám dostat do finančního výboru jednoho nečlena zastupitelstva Viktora Mahrika. Podle informací magistrátu se toto za posledních cca 18 let nestalo. Viktor studuje finance na vysoké škole a bude se věnovat rozpočtu.

  2. Při volbě předsedy finančního výboru jsme hlasovali proti panu Miroslavu Ludvíkovi (ČSSD), který se proslavil aférou s protekcí pro privilegované pacienty (kulichy) v nemocnici Motol, kterou řídí. Ten nám za to slíbil, že si nás píše na svůj „seznam“. Obávám se, že v tomto případě nemyslel seznam kulichů s prioritní zdravotní péčí.

  3. Bohužel se dnes nepodařilo zvolit předsedu kontrolního výboru. Na předsedu jsem kandidoval já a dostal jsem z kandidátů nejvíce hlasů. Děkuji za důvěru! Ostatní zastupitele se pokusím přesvědčit svou práci např. na řešení Opencard. ČSSD zatím volila raději pana Tomáše Hudečka. ČSSD měla s TOP 09 na konci minulého volebního období uzavřenou opoziční smlouvu.

  4. Nepodařilo se nám prosadit zachování výboru pro informatiku, ačkoliv s námi pro jeho zřízení hlasoval i zbytek opozice. Výbor zastupitelstva pro informatiku, kterou ročně protečou stovky milionů, údajně není podle koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice potřeba, a tedy byl zrušen. Jsem přesvědčen, že koalice uzná oprávněnost tohoto požadavků na vlastní kůži a své stanovisko bude revidovat.

  5. Praha má novou primátorku Adrianu Krnáčovou a my jí blahopřejeme. Hodláme s ní spolupracovat na odborných věcech jako je koncepce IT systémů, řešení Opencard nebo otevřený magistrát. Nyní se ukáže, zda sliby před volbami stále platí i u koalice. Dnes koalice začala prvním jednáním rady, které se patrně ještě nebude streamovat, ale brzy se budeme ptát na stream i na zveřejňování schůzek s lobbisty, které paní primátorka v předvolební televizní superdebatě přislíbila.

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit přímo na zasedání.

Fotky ze zasedání

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kontrolní výbor Pirátům
11.11.2014

Kontrolní výbor Pirátům

TOP 09 si stěžuje, že mají v Praze dostat kontrolní výbor Piráti. Prý je dobrým zvykem dát ho nejsilnější opoziční straně. Jestli je to dobrý zvyk nevím, ale rozhodně to není zvyk TOP 09. Ta...

Opozici se věnujeme naplno
05.11.2014

Opozici se věnujeme naplno

V úterý v noci skončilo internetové hlasování krajského sdružení pražských Pirátů o podpoře zastupitelského klubu. Krajské sdružení Pirátů se rozhodlo finančně podpořit zastupitele Pirátů v zastupitelstvu Prahy.

Povolební aritmetika
13.10.2014

Povolební aritmetika

Pražské zastupitelstvo má 65 členů. Z toho většina činí 33 členů. Touto většinou musí být schválena jak rada města, tak každý jednotlivý návrh včetně návrhu na odvolání rady města. Většinou 33 hlasů disponuje v současné...

10 bodů pro novou Radu
12.10.2014

10 bodů pro novou Radu

Nepůjdeme do žádné koalice, svoje předvolební sliby plníme i po volebním úspěchu. Piráti nebudou sedět v radě Prahy, náš cíl je naopak radu kontrolovat a působit jako konstruktivní opozice.