Majetková přiznání na web, žádá zítřejší zastupitelstvo kontrolní výbor a Piráti

14. 06. 2017
Majetková přiznání na web, žádá zítřejší zastupitelstvo kontrolní výbor a Piráti

Na zasedání pražského zastupitelstva 15. června 2017 Piráti navrhnou, aby každý zastupitel hl. m. Prahy povinně zveřejňoval své majetkové přiznání na internetových stránkách hl. m. Prahy. Dnes jsou majetková přiznání (správněji oznámení podle Etického kodexu člena ZHMP) dostupná pouze k nahlédnutí v trezoru předsedkyně kontrolního výboru ZHMP.

U 28 zastupitelů, kteří se zveřejněním výslovně souhlasili, jsou dostupná na webu vyplývá, že nejméně transparentní jsou kluby ČSSD (33 %), ANO (24 %), Nezávislých a ODS (0 %). Zejména u hnutí ANO je tento přístup v rozporu s jejich předvolebními sliby.

Návrh vychází z usnesení Kontrolního výboru ZHMP, který tuto změnu doporučil na svém posledním zasedání.

„ Šlo o souvislost s požadavkem zastupitelky JUDr. Moniky Krobové Hášové, která si stěžovala u kontrolního výboru, že jsem zveřejnil výši její odměny v dozorčí radě PRE (1,2 milionu korun ročně). Paní Hášovou, která po volbách přestoupila z TOP09 do ČSSD, nyní navrhuje pan Březina opět do dozorčí rady PRE. Piráti s tím nesouhlasí – považujeme to za ukázkový politický handl, nakupování hlasu přeběhlíka, které ve slušné politice nemá místo,“ uvedl k záležitosti předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek.

Odkazy

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Kontrolní výbor doporučil mimořádnou kontrolu správy hřbitovů a nesouhlasí s utajením posudku před zastupiteli
11.10.2017

Kontrolní výbor doporučil mimořádnou kontrolu správy hřbitovů a nesouhlasí s utajením posudku před zastupiteli

Kontrolní výbor pražského zastupitelstva na návrh předsedy zastupitelského klubu Pirátů Jakuba Michálka schválil provedení mimořádné kontroly ve věci hospodaření správy pražských hřbitovů a souvisejícího kontroverzního odvolání ředitele Pražské správy hřbitovů Martina Červeného.