Piráti vyzývají Jiřího Pospíšila k rezignaci na všechny funkce na Magistrátu

29. 06. 2022
Piráti vyzývají Jiřího Pospíšila k rezignaci na všechny funkce na Magistrátu

Zastupitelský klub Pirátů na pražském magistrátu dnes ztratil důvěru v Jiřího Pospíšila, europoslance, zastupitele hlavního města Prahy, předsedu pražské TOP 09 a dvojku kandidátky koalice SPOLU (ODS, TOP09 a KDU-ČSL). Důvodem je zejména jeho přímé spojení s Michalem Redlem, hlavou trestně stíhané organizované skupiny z kauzy Dozimetr, se kterým trávil (stejně jako již rezignovavší ministr Petr Gazdík) společné dovolené popsané v článku na serveru Seznam Zprávy.

I s ohledem na nadcházející předsednictví ČR v Radě EU, ve které bude hrát Praha významnou roli, jej proto primátor Zdeněk Hřib vyzval k okamžité rezignaci na všechny jeho funkce na Magistrátu hlavního města Prahy.

Pan Pospíšil je nejen zastupitelem hlavního města Prahy, ale i členem těchto orgánů:

Vysílání pravomocně odsouzeného křivopřísežníka Jiřího Fremra jako svého delegáta na schůzky s mafií nebo jejich společné dovolené v zahraničí, kterých se účastnil i pan Redl, považujeme za nepřípustné. Věříme, že z toho pan Pospíšil vyvodí vlastní politickou odpovědnost. Vyzýváme také předsednictvo TOP 09, aby zvážilo svůj postup v této závažné situaci. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová sama ve článku na serveru Seznam Zprávy ze dne 21. 6. 2022 uvedla:

“Od Jiřího Pospíšila očekávám, že v pražské Topce k podobným chybám již docházet nebude. Ostatně vyzvalo jej k tomu i celé předsednictvo strany. On sám však v kauze nijak nefiguruje.”

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články