Jaká bude metropole za 10 let? Budoucnost ukáže konference Inovační vize Prahy 2030

Jaká bude metropole za 10 let? Budoucnost ukáže konference Inovační vize Prahy 2030

Inovátoři, výzkumníci, nadějní talenti, kreativci nebo také instituce a podnikatelé. Ti všichni pomáhají Praze rozvíjet její inovační prostředí. Česká metropole má slibný potenciál stát se evropským lídrem v inovacích, k čemuž potřebuje hlavně jednotnou vizi. O jejích potřebách a změnách, které by do deseti let měly v metropoli nastat, budou debatovat odborníci na celodenní konferenci Inovační vize Prahy 2030. Uskuteční se v úterý 24. května v konferenčním prostoru obchodního centra Máj na Národní třídě.

Pořadatelem akce je Pražský inovační institut (Pii), který jako zapsaný ústav hlavního města propojuje všechny klíčové inovační hráče z byznysu, města, vzdělávání a akademické sféry. V rámci konference budou v panelových diskuzích otevřena zásadní témata a otázky, s nimiž se pražské inovační prostředí dlouhodobě potýká. A zároveň nabídnou řešení, která ho mohou výrazně posunout kupředu. Akce se koná pod záštitou ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové a pražského primátora Zdeňka Hřiba, kteří se budou konference osobně účastnit. Více informací o programu, pozvaných odbornících a registrace je možné nalézt na stránkách www.picpraha.eu.

„Praha má už teď slušně našlápnuto k tomu stát se uznávaným lídrem v oblasti inovací. Potenciál hlavního města je nutné neustále rozvíjet, významně k tomu teď dopomáhají i zdroje z Evropské unie. Tuto konferenci vnímám jako ideální příležitost pro sdílení zkušeností a know-how mezi hlavním městem, státem a jeho institucemi, soukromým sektorem a dalšími aktéry, jako jsou třeba vysoké školy,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

„Výběr témat konference není náhodný. Jsou definována strategickým směrováním hlavního města Prahy a vyzdvihují oblasti, jež představují z hlediska byznysu i výzkumu pražskou budoucnost nejen na příštích deset let. Jedním z poslání Pražského inovačního institutu je vytvářet funkční synapse mezi inovačními aktéry, proto zveme všechny, kdo mají s tématem inovací v hlavním městě co do činění,“ říká ředitel Pii Bohumil Kartous.

Konference bude rozdělena do šesti tematických bloků. První z nich týkající se podpory podnikání a inovací bude pozvaným odborníkům klást otázku, jak konkrétně podpořit ekosystém rozvoje inovací a podnikání v hlavním městě. Urbánní inovace se budou zabývat tématem udržitelnosti a cirkulární ekonomiky, které bude Praha do budoucna využívat. Panel AI a digitalizace ukáže, jak důležitým je Praha centrem umělé inteligence v Evropě.

A naopak téma vědy, vesmíru a výzkumu nastíní, jakou může hrát v budoucnu metropole roli v rámci vesmírného výzkumu a byznysu, jaké má ambice, kde jsou její slabá místa a možnosti změn. Potenciál středoškolských a vysokoškolských studentů je obrovský, jak ho správně využít a jak studenty motivovat, tím se budou zabývat odborníci v rámci panelu o inovacích ve vzdělávání. Na konferenci nebude chybět ani téma kulturních a kreativních odvětví, která mohou být výbornou příležitostí pro rozvoj podnikání i společnosti. Celou akci večer zakončí FuckUp Night s Tomášem Studeníkem, tentokráte bude zaměřena na „fuckupy“ v oblasti inovací.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Praha spustila registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Zájemci se tak opět mohou zapojit do inovativního rozvoje metropole
10.01.2024

Praha spustila registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Zájemci se tak opět mohou zapojit do inovativního rozvoje metropole

Registrace do již 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu, jehož cílem je nakopnout inovační kulturu v Praze, jsou ode dneška otevřeny. Letošní ročník pro hlavní město kompletně organizuje jeho městská společnost Operátor ICT (OICT)....