Inovační maraton Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze. Zlepšovat život v metropoli chce téměř padesátka týmů

Inovační maraton Nakopni Prahu 2024 postupuje do další fáze. Zlepšovat život v metropoli chce téměř padesátka týmů

Pražský inovační maraton Nakopni Prahu zaujal více než 132 inovativních kreativců. Ti se mohli hlásit se svými nápady na zlepšení života v české metropoli do 7. března 2024. Skoro padesátka týmů přihlásila své inovativní projekty v celkem pěti výzvách. Vybrané týmy se potkají společně s mentory a partnery projektu na úvodní akci Nakopni Prahu 2024, která se uskuteční v pražském CAMPu ve čtvrtek 21. března 2024.

„Jsem nesmírně rád, že se nám do 5. ročníku inovačního maratonu podařilo v takové míře zapojit veřejnost. Mezi téměř padesátkou týmů evidujeme rozmanité inovativní nápady pro Prahu, které přišly od soutěžících napříč generacemi. Oceňuji aktivní přístup všech týmů, kteří svůj nápad poslali a chtějí tak přispět k rozvoji našeho města,“ hodnotí po ukončení registrací do dalšího ročníku Nakopni Prahu radní pro ICT, Smart City, vědu, výzkum a inovace Daniel Mazur.

Projektové nápady, se kterými se týmy hlásily, se věnují jedné z výzev, které představují konkrétní oblasti na zlepšení života Pražanů. V letošním roce bylo definováno pro Nakopni Prahu pět výzev: životní prostředí a nakládání s energiemi; inovace a kultura; data, umělá inteligence a digitalizace; mobilita budoucnosti a oblast, která byla pojmenována: město pro lidi.

„Inovace a inovativní myšlení jsou oblasti, kterým se v OICT každodenně věnujeme. Zapojení veřejnosti vnímám jako klíčový předpoklad k tomu, aby se inovace staly běžnou součástí života Pražanů. Více jak čtyřměsíční účastí v Nakopni Prahu navíc týmy lépe poznají, jak funguje město a jaké jsou konkrétní příležitosti a výzvy zavádění nových projektů na úrovni Prahy,“ dodává Benedikt Kotmel, generální ředitel městské společnosti OICT, která společně s Prahou inovační maraton Nakopni Prahu organizuje.

Po úvodní akci 21. března 2024 týmy čekají odborné přednášky, workshopy a individualizovaný mentoring, které by měly nápady týmů přiblížit k jejich realizaci. Odborná porota na jaře vybere deset nejlepších týmů, které následně postoupí do finále Nakopni Prahu, které se uskuteční 19. června 2024. Tři nejlepší z nich poté ocení finanční odměnou na další rozvoj projektu. Zároveň vítězné týmy získají odbornou projektovou podporu od města.

Více informací o inovačním maratonu Nakopni Prahu naleznete přehledně na webu nakopniprahu.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Praha spustila registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Zájemci se tak opět mohou zapojit do inovativního rozvoje metropole
10.01.2024

Praha spustila registrace do 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu. Zájemci se tak opět mohou zapojit do inovativního rozvoje metropole

Registrace do již 5. ročníku Pražského inovačního maratonu Nakopni Prahu, jehož cílem je nakopnout inovační kulturu v Praze, jsou ode dneška otevřeny. Letošní ročník pro hlavní město kompletně organizuje jeho městská společnost Operátor ICT (OICT)....