Piráti Praha: menu

Viktor Mahrik

Manažer národního výzkumu navštěvovanosti českého Internetu. Zaměřuje se na transparentní hospodaření a zveřejnování informací na Internetu.

Viktor Mahrik (* 21. dubna 1982) je členem předsednictva krajského sdružení Praha a členem finančního výboru zastupitelstva hl. m. Prahy. Po dlouhých cca 18 letech je prvním členem výboru zastupitelstva, který sám není zastupitelem. Vystudoval gymnázium v Praze 6 v Arabské ulici, kde získal mimo jiné klasické vzdělání. V průběhu studia na VŠ se zabýval matematikou, pedagogikou, informačními technologiemi a nyní studuje Řízení podniku a podnikové finance na VŠFS.

Během studia se zabýval vzděláváním seniorů v oblasti IT a působil jako lektor rekvalifikačních kurzů. V současné době pracuje jako specialista internetových výzkumů ve společnosti MEDIARESEARCH a má na starosti výzkum měření návštěvnosti českého internetu.

V rámci svého působení v Pirátské straně by Viktor rád přispěl k tomu, aby se lidé spojili a začali spolupracovat na pozitivní změně politiky a společnosti. Česko by mělo být zemí, ve které budou mít lidé rovné postavení bez ohledu na pohlaví, věk, rasu a přesvědčení.

Mezi Viktorovy zájmy patří internet, kultura a sebevzdělávání. Pokud Vás zajímají bližší informace o mé osobě, čtěte prosím níže.

Co dělám pro Piráty

V rámci Pirátské strany jsem nyní členem předsednictva v Krajském sdružení Praha. Mimo účasti na volební kampani do EP jsem také pověřeným koordinátorem kampaně do komunálních voleb na Praze 6 (tyto volby se uskuteční na podzim tohoto roku). V minulosti jsem byl také garantem programového bodu Rovnoprávnost. V rámci této funkce jsem odpovídal na dotazy týkající se Rovnoprávnosti a vydal jsem za Pirátskou stranu několik stanovisek. Této funkce jsem se ale později vzdal z časových důvodů.

Co dělám v pracovním životě

Jsem zaměstnancem ve společnosti MEDIARESEARCH, která se (společně se svými dceřinkami) zabývá velkými mediálními výzkumy na českém trhu. Mezi hlavní projekty patří měření sledovanosti televizí za pomoci peoplemetrů. MEDIARESEARCH je také subdodavatelem měření návštěvnosti českého internetu, který se nazývá NetMonitor. Právě projekt měření návštěvnosti NetMonitor mám v rámci společnosti na starosti já. Projektu NetMonitoru se účastní cca 450 nejvýznamnějších reklamních serverů v ČR. Má práce spočívá v poskytování metodického poradenství zadavateli výzkumu, poskytování klientského servisu zapojeným webům, produkce dat o návštěvnosti a sociodemografii serverů, provádění analýz na datech atd.

Co dělám ve volném čase

Mimo toho, že jsem nadšencem do internetu a nových technologií, mě v životě velmi inspiruje hudba a obecně umění všeho druhu. Pokud tedy zrovna nejsem na internetu, rád zajdu na koncert, do divadla či na výstavu.


Kontakty: viktor.mahrik@pirati.cz

Sociální sítě: Facebook,

Další informace:


Napsal:

↑ Nahoru ↑