O Škodově paláci musí rozhodnout zastupitelstvo

13. 04. 2015
O Škodově paláci musí rozhodnout zastupitelstvo

V úterý se koná mimořádné zasedání pražského zastupitelstva. Jeho jediným navrženým bodem je hlasování o odvolání primátorky Adriany Krnáčové. Zastupitelský klub Pirátů navrhuje rozšířit program zasedání o další bod. Piráti chtějí, aby si zastupitelstvo vyhradilo rozhodovat o majetkoprávních úkonech, na jejichž základě má Praze vzniknout závazek nad 50 milionů Kč. Nemohla by se tak opakovat situace, kdy o pronájmu Škodova paláce na 20 let v celkové hodnotě 4,5 miliardy Kč rozhodla pouze Rada města.

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel Pirátů, k návrhu říká: “Přijde nám naprosto absurdní, že každé zasedání hlasujeme o desetitisícových částkách, ale zásadní rozhodnutí o miliardách potom činí na uzavřeném jednání rada.”

Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů doplňuje: “Tímto návrhem chceme zlepšit vnitřní kontrolní systém města a ztížit pokusy o nelegitimní vyvádění majetku Prahy. Jde o jasné potvrzení toho, že poměry v Praze již nejsou takové jako za Rady primátora Pavla Béma.”

Piráti proto připravili návrh, který by měl vyhradit novou pravomoc Zastupitelstvu hlavního města Prahy, a to rozhodovat o všech zakázkách ve výši nad 50 milionů Kč, týkajících se pronájmu již existujících budov.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Bafuňář Jansta vs Piráti: Zastrašit se nedáme
19.01.2017

Bafuňář Jansta vs Piráti: Zastrašit se nedáme

Před rokem jsme opět upozornili na Bémovu kauzu nevýhodného pronájmu budovy Magistrátu ve Škodově paláci, lidově řečeno „Škoďáku“. Bémova rada v roce 2006 předražila pronájem o 2 miliardy. Budovu si mohla koupit za 1,3 miliardy,...

Otázky Pirátů v kauze Škodův palác
08.04.2015

Otázky Pirátů v kauze Škodův palác

Média i příznivci se nás ptají, jak budeme hlasovat na mimořádném zastupitelstvu 14. dubna svolaném na základě žádosti ODS a TOP 09 kvůli postupu primátorky Adriany Krnáčové v řešení kauzy Škodova paláce. Zda budeme hlasovat...