Zastupitelstvo Prahy 10 odvolalo kvůli kauze Dozimetr starostku Chmelovou a místostarostu Kašpara

Zastupitelstvo Prahy 10 odvolalo kvůli kauze Dozimetr starostku Chmelovou a místostarostu Kašpara

Zastupitelstvo vyjádřilo na pondělním jednání MČ Praha 10 nedůvěru starostce Renatě Chmelové a místostarostovi Davidu Kašparovi z hnutí STAN a hlasovali pro jejich odvolání. A to hlavně z důvodu jejich blízkých vazeb na vedení pražské organizace hnutí STAN.

Piráti požadovali vysvětlit zejména původ finančních prostředků od hnutí STAN na kampaň do komunálních a senátních voleb a rozptýlení obav, že finanční prostředky nepochází z tresné činnosti. Dále žádali objasnění jejich dohod o rozdělení nominací na Praze 10 a vazeb na bývalého náměstka Hlubučka a v neposlední řadě sdělení, jaká opatření pražská organizace STAN přijala, aby se příčiny současné korupční kauzy neopakovaly.

David Kašpar je místopředsedou pražského STAN a tím byl pravou rukou Petra Hlubučka a je tedy pravděpodobné, že o tom, co dělal po Praze exnáměstek Petr Hlubuček věděl. Oba odvolaní politici měli velký vliv na nakládání s obecními pozemky, rozdělování městských dotací i obsazovaní pozic v orgánech městské části Praha 10.

”Bývalá starostka Chmelová i bývalý místostarosta Kašpar dostali příležitost otázky zastupitelů vysvětlit. Ani jeden to však neudělal. Proto jsme upravili usnesení z původního “bere na vědomí informaci” na “odvolává z jejích funkcí,” vysvětluje 1. místostarostka MČ Praha 10 Jana Komrsková.

”Čtyři z pěti zastupitelských klubů chtěli vysvětlení jejich vazeb na Petra Hlubučka. Když to nedokázali vysvětlit, pro jejich odvolání hlasovali všichni zastupitelé napříče politickým spektrem, kromě zástupců uskupení VLASTA/STAN,” doplňuje místostarosta Petr Beneš.

Piráti mají za to, že oba odvolaní politici musí veřejnosti jednoznačně vysvětlit, že jejich konání ve veřejných funkcích nebylo, ať už vědomě či nevědomě, součástí organizované zločinecké skupiny kolem bývalého náměstka a předsedy pražského STAN Petra Hlubučka, a že financování jejich kampaně v blížících se komunálních a senátních volbách není napojené na fungování zločinecké skupiny v kauze Dozimetr.

Obavu z možného napojení Davida Kašpara na Petra Hlubučka v úterý večer potvrdila i pražská konference STAN, když ho sesadila z první desítky magistrátní kandidátky až na nevolitelné 29. místo.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články