Piráti zveřejnili připravovaný územní plán Prahy a žádají město: zveřejňujte ho průběžně sami!

05. 05. 2016
Piráti zveřejnili připravovaný územní plán Prahy a žádají město: zveřejňujte ho průběžně sami!

Piráti zveřejnili na webu aktuální návrh metropolitního územního plánu Prahy. Plán Piráti obdrželi oficiální cestou na žádost radní pro územní rozvoj. Piráti si nechali advokátní kanceláří Dohnal & Bernard zpracovat posudek, že zveřejnění plánu je v souladu se zákonem a následně ho vystavili na webu jak avizovali na jednání zastupitelstva minulý týden.

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel Pirátů a člen výboru pro územní rozvoj, ke zveřejnění metropolitního územního plánu říká: “Je naprosto skandální, že magistrát i Institut pro plánování a rozvoj Prahy (IPR) pět měsíců utajovaly dokument vytvořený za desítky milionů veřejných peněz. Pokud Praha stojí o kvalitní územní plán, je naprosto nutné, aby odborná i laická diskuse proběhla ještě před tím, než budou klíčové parametry plánu stanovené. K této diskusi chceme dnešním zveřejněním přispět. Současně opět apelujeme na IPR, magistrát i pražské radní, aby zajistili průběžné zveřejňování metropolitního územního plánu tak, jak vzniká, a nenutili opoziční zastupitele dělat věci, které má město zajistit samo.”

Ondřej Profant, zastupitel Pirátů, který zajistil zveřejnění plánu po technické stránce doplňuje: “Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, zpracovává nový územní plán města, takzvaný metropolitní územní plán. K tomuto tématu IPR vytvořil samostatný web, na kterém najdete řadu dokumentů související s přípravou tohoto dokumentu. Bohužel tam ovšem chybí dokument nejdůležitější a to samotný návrh nového plánu. Rozhodli jsme se proto IPRu pomoci a aktuální verzi nového územního plánu zveřejňujeme sami. Abychom zájemce o územní plán nepřipravili o související informace, zkopírovali jsme i web z dílny IPR.”

Metropolitní plán se nachází na novém Pirátském webu: https://mup.pirati.cz/

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články