Městské společnosti se hlásí k transparentnosti a dodržování zákona o svobodném přístupu k informacím

30. 10. 2019
Městské společnosti se hlásí k transparentnosti a dodržování zákona o svobodném přístupu k informacím

Z iniciativy radního Adama Zábranského vyzvala Rada hl. m. Prahy městské společnosti, aby byly vstřícnější u poskytování informací veřejnosti. Hned několik organizací zřizovaných městem díky této aktivitě změnilo svůj přístup, jejich hospodaření tak bude transparentnější než dříve.

Praha bude navíc detailní informace od společností dostávat průběžně.

„Jsem rád, že se nám daří naplňovat koaliční závazek a zvyšovat transparentnost městských společností. Dále v souladu s půlročním plánem připravuji zásady transparentnosti městských společností, aby bylo město lépe informováno o jejich aktivitách a mohlo je lépe spravovat,“ říká Adam Zábranský, radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti.

Současná koalice se v Programovém prohlášením Rady hlavního města Prahy mimo jiné zavázala zvýšit kontrolu městských společností, učinit je transparentnějšími a zajistit, aby aktivně zveřejňovaly všechny důležité informace. Z posledních závěrů Ústavního soudu navíc vyplývá, že všechny městské společnosti včetně jejich dceřiných společností podléhají zákonu o svobodném přístupu k informacím.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články