Magistrát nenaplňuje protikorupční strategii, Piráti chtějí vysvětlení

23. 04. 2018
Magistrát nenaplňuje protikorupční strategii, Piráti chtějí vysvětlení

V únoru roku 2017 pražské zastupitelstvo schválilo protikorupční strategii města. Pirátům se do ní podařilo prosadit několik významných opatření směřujících k větší otevřenosti úřadu.

„Podle schváleného usnesení zastupitelstva už měly být zveřejňovány faktury Magistrátu, seznam nájemních smluv na nebytové prostory či autoři podnětů na změnu územního plánu, pražská evidence smluv měla umožňovat jednodušší vyhledávání, portál otevřených dat měl rozrůst o další datové sady a tak dále. Nic z toho není,“ kritizuje pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský, který se věnuje oblasti transparence.

V lednu 2018 také měla být hotová zpráva o naplňování protikorupční strategie, která ale dodnes nebyla vypracována. Piráti se proto obrátili na zástupce ředitelky Magistrátu s žádostí o vysvětlení, proč naplňování strategie vázne.

„Vypadá to, že zvyšování otevřenosti města není pro vedení Prahy prioritou. Chceme proto radu dotlačit k tomu, aby splnila alespoň to, co jí uložilo zastupitelstvo. Dnes se všichni tváří, že se nic neděje, přitom podle harmonogramu už mnohá zásadní protikorupční opatření měla být realizována,“ vysvětluje předseda pirátského klubu v pražském zastupitelstvu Adam Zábranský.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti vyzývají ostatní kandidáty na magistrát, aby se předem zavázali k prosazování protikorupčních opatření
07.09.2022

Piráti vyzývají ostatní kandidáty na magistrát, aby se předem zavázali k prosazování protikorupčních opatření

Pražští Piráti zveřejnili výzvu všem subjektům kandidujícím do Zastupitelstva hlavního města Prahy, která se týká transparentního řízení města. Podpisem protikorupčního závazku by se lídři stran otevřeně přihlásili k prosazení čtyř zásadních opatření. Prvním signatářem se...