Březino, odstup!

03. 08. 2015
Březino, odstup!

Usnesení Klubu Pirátů v Zastupitelstvu hl. m. Prahy ze dne 3. 8. 2015 ke kauze Karla Březiny

  • Vyzýváme zastupitele Karla Březinu (ČSSD) k okamžité rezignaci na funkci zastupitele hl. m. Prahy. Činíme tak kvůli tomu, že soudce Havlín v policejním odposlechu přiznal, že mu Karel Březina nabídl úplatek. Nejde o nahodilé pochybení, Karel Březina byl již v říjnu minulého roku pravomocně odsouzen za podvod v Dopravním podniku hl. m. Prahy.

  • Dále vyzýváme Karla Březinu, aby rezignoval na funkci předsedy komise pro sportovní granty a všechny další veřejné funkce. Neučiní-li tak, žádáme Radu hl. m. Prahy, aby ho s okamžitou platností odvolala z jí volených funkcí a navrhla jeho odvolání z funkcí volených Zastupitelstvem hl. m. Prahy (ZHMP).

  • Žádáme předsedu vlády Bohuslava Sobotku, aby se veřejně distancoval od podezřelých aktivit svého asistenta Karla Březiny, který ve funkci asistenta předsedy ČSSD působí od 1. 4. 2014, jak vyplývá z majetkového přiznání Karla Březiny.

  • Žádáme předsedkyni kontrolního výboru ZHMP Jaroslavu Janderovou (ODS) o neprodlené svolání mimořádného zasedání kontrolního výboru ke kauze Karla Březiny.

“Politická odpovědnost v této věci je zcela jasná a Karel Březina by měl okamžitě skončit. Důležité je, aby se trestní řízení nezametlo pod koberec. V souvislosti s nabízením úplatku si chceme vyžádat policejní protokoly pro kontrolní výbor a důkladně prošetřit související změny územního plánu,” říká Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů.

“Nechceme být v jednom zastupitelstvu s odsouzeným podvodníkem, o kterém se navíc v policejním odposlechu říká, že nabízí úplatky. Jestli pražská koalice myslí boj s korupcí vážně, nemůže v ní setrvávat Karel Březina,” říká zastupitel Pirátů, Adam Zábranský.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hulinského člověk zvolen šéfem finančního výboru
27.01.2017

Hulinského člověk zvolen šéfem finančního výboru

Pražské zastupitelstvo na svém zasedání 26. 1. 2017 zvolilo šéfem finančního výboru Daniela Štěpána, bývalého místostarostu za ČSSD na Praze 7 a podporovatele pražského kmotra ČSSD Petra Hulinského. Štěpán v čele nejvlivnějšího výboru pražského zastupitelstva...