Březina bude předsedou výboru pro majetek, ANO se zajistilo.

29. 04. 2016
Březina bude předsedou výboru pro majetek, ANO se zajistilo.

Po dlouhodobé agónii vládnoucí koalice, která trvala od října 2015, získalo hlavní město Praha konečně plnohodnotnou jedenáctičlenou radu. Zasednou v ní Daniel Hodek (ČSSD) jako radní pro soc. politiku, Karel Grabein Procházka (ANO 2011) jako radní pro správu majetku a majetkových podílů města, Irena Ropková (ČSSD) jako radní pro oblast školství a Petra Kolínská (Trojkoalice) jako náměstkyně pro územní plánování. Překopány byly výbory zastupitelstva; přibudou nové (smart cities, evropské fondy, sociální politika). Pro Piráty toto znamená dvě místa ve výborech navíc; pro vládnoucí koalici nové dobře placené pozice. Za povšimnutí také stojí odložení zamítnutí nežádoucích změn územního plánu.

Nová koaliční smlouva.

  • Nová koaliční smlouva byla podepsána hodinu před začátkem zasedání zastupitelstva. Všechny koaliční strany tak hlasovaly jako jeden muž.
  • Neprošel proto návrh Jakuba Michálka, aby se pražské Zastupitelstvo věnovalo “zapadnutému” usnesení, vyzývajícímu k boji proti pol. trafikám.
  • Neprošel proto návrh Mikuláše Ferjenčíka, aby se vždy před zasedáním Zastupitelstva konala pravidelná schůzka předsedů všech klubů.

Kdo jsou noví předsedové výborů?

  • Finanční výbor – zůstává Kulich Miloslav Ludvík, není potřeba blíže komentovat.
  • Smart cities – Jaroslav Štěpánek, který nebyl schopen ani po několika dotazech alespoň říci, co to jsou podle něho Smart Cities.
  • Sport a volný čas – Antonín Lébl: bere 90 000 Kč měsíčně jako člen představenstva Operátora ICT, aniž by rozumněl informatice.
  • Majetek a správa majetkových podílů – Pravomocně zahlazený podvodník Karel Březina.
  • Sociální politika – Jarmila Bendová; dřívější předsedkyně výboru pro dopravu, která zaujala tím, že jeho řízení vůbec nezvládla.
  • Životní prostředí – Jiří Haramul, o kterém víme akorát to, že bojuje za rozšiřování skládky v Ďáblicích.
  • Územní rozvoj a územní plán – Jan Slezák, který proslul svým zásahem během Palachova týdne v roce 1989 a podezřelými změnami územího plánu v minulém volebním období.

Místopředsedové výborů jsou rovněž “známé firmy”. Do výboru pro legislativu a protikorupční opatření směřuje na pozici místopředsedkyně přeběhlice Monika Krobová Hášová, která za zachování svého místa v dozorčí radě Pražské energetiky vstoupila do klubu ČSSD a stala se z ní koaliční zastupitelka. Druhým mužem kulturního výboru bude Lukáš Kaucký, který byl hlavním iniciátorem přátelství Prahy s Pekingem (kde Praha souhlasila s politikou jedné Číny). V dopravním výboru bude místopředsedou Michal Hašek, předseda klubu ANO 2011 a pravá ruka Radmily .

Změny územního plánu

V odpoledních hodinách pražské zastupitelstvo schválilo ty podněty na změnu pražského územního plánu, které výbor pro územní plánování i příslušná komise rady navrhovaly schválit. Ty, které výbor a komise navrhovaly zamítnout, však zastupitelstvo pouze odložilo. Proč? Koalici přesvědčil Jan Slezák, staronový šéf výboru pro územní rozvoj a územní plán, který tento postup navrhl. Přiživil tak obavu, že o změnách územního plánu nerozhoduje věcná smysluplnost, ale zákulisní vlivy. Trojkoalice nedokázala Slezákovu kroku čelit a většina jejího klubu tento postup akceptovala, když tisk jako celek schválila.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Slezákovi územní rozvoj nechat nechceme
20.10.2016

Slezákovi územní rozvoj nechat nechceme

Proti politickým trafikám nic dělat nebudeme – to je současné stanovisko koaličních stran. Zastupitelstvo v listopadu 2015 uložilo Radě hlavního města, aby vypracovala pravidla pro transparentní obsazování dozorčích rad. Ta žádná pravidla v termínu nevypracovala,...