PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

Vít Šimral (9. července 1986, Roudnice nad Labem) je garant programového bodu právo a sociální věci. Je 3. místopředsedou krajského sdružení Pirátů v Praze.

Vystudoval politologii, historii, právo, historickou sociologii a ekonometrii na univerzitách v Brně, Praze, Leicesteru a v Lucce. Akademicky se specializuje na otázky financování politiky, transparentního propojení politiky a businessu a business intelligence. V současnosti působí jako postdoktorand na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. V roce 2018 byl zvolen do zastupitelstva hlavního města Prahy a stal se radním pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání. Rok předtím působil jako tzv. „stínový zastupitel“ při zastupitelském klubu Pirátů, kdy se věnoval především sociálním otázkám a problematice bydlení. Byl zvolen za jednoho z místopředsedů klubu.

V soukromé sféře je jednatelem společnosti InvEast provozující management consulting v regionu Střední Evropy. Angažuje se v oblasti boje s korupcí. Mezi jeho zájmy patří běh, divadlo, jazz a literatura. Je celoživotním skautem.

Kalendář

Navrhni úpravu