Robert Veverka

Robert Veverka (* 18. listopadu 1976) je člen bezpečnostní komise Rady městské části Praha 2 a aktivní propagátor legalizace konopí. Byl členem dozorčí rady společnosti Trade Centre Praha.

Po vystudování střední školy začal podnikat jako živnostník v oblasti IT. Poté žil nějakou dobu v zahraničí, konkrétně v USA, Austrálii, střední Americe a v Nizozemsku. V roce 2007 se vrátil do České republiky a aktivně se zapojil do boje za legalizaci konopí. Vstoupil do občanského sdružení Legalizace.cz a stal se jeho tiskovým mluvčím, o pár let později i předsedou. V roce 2010 založil magazín Legalizace a stal se jeho šéfredaktorem. V roce 2013 a 2017 s tématem legalizace konopí kandidoval jako nezávislý kandidát do Poslanecké sněmovny.

Robert je zastupitelem a předsedou kontrolního výboru na MČ Praha 2, může tak snadno koordinovat svůj postup s místní radnicí. Robert je dlouholetým příznivcem pirátů a pracuje jako nezávislý expert na reformu drogové legislativy. Sám sebe Robert popsal takto: „Mám zkušenosti nejen s řízením a kontrolou několika právnických osob, ale i praktické zkušenosti s netradičním a inovativním využitím nemovitého majetku a pořádáním kulturních a společenských akcí. Rozumím předmětu podnikání dané společnosti a jsem přesvědčen, že s ohledem na své zahraniční i domácí zkušenosti, mohu nejen posoudit záměr a efektivitu dané společnosti, ale nabídnout i kritický vhled, příklady dobré praxe z jiných zemí a orientaci v nových trendech a společenské poptávce.“