Jan Lička

Jan Lička (* 24. července 1981) je člen dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy, kam byl nominován v roce 2021 za Pirátskou stranu. V ní mimo jiné působí jistou dobu již jako vedoucí resortního týmu Dopravy, se specializací na mobilitu a nové technologie. Pochází z Frydku, většinu života prožil v Kralupech nad Vltavou a od roku 2015 hospodaří na statku u Benešova.

Vystudoval francouzské lyceum Jana Nerudy v Praze a tamtéž i Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní obchod – logistika. Titul inženýra získal na základě stáže v Jaguar Cars Birmingham za studii optimalizace lidských zdrojů ve vnitropodnikové logistice. Praxi zhodnotil v několika nadnárodních společnostech, dnes pracuje jako externí konzultant v automobilovém průmyslu.

Je předsedou komise infrastruktury a dozorčí rady Technických služeb města Benešov. Od roku 2020 je také zastupitelem Středočeského kraje. Je mj. spoluautorem pirátského programu dopravy, celostátní Mapy investic nebo ankety Inventura cestovatelů.

Když zrovna není ponořen do logistiky a politiky, věnuje se komunitní zahradě, rekonstrukci domu, manželce, dcerám a jiné zvěři.