Piráti Praha: menu

Mikuláš Ferjenčík

Protikorupční aktivista, lektor kroužků logiky a překladatel. Zaměřuje se na komunikaci města a obyvatel, podezřelé kauzy a územní plánování.

Mikuláš Ferjenčík se narodil v Českých Budějovicích, brzy se ale s rodiči přestěhoval do Choltic, malé obce nedaleko Pardubic. V současnosti žije s manželkou v Praze a v Pardubicích dává do pořádku byt po babičce.

V letech 1998 až 2006 studoval na Gymnáziu Přelouč. V této době také díky stipendiu nadace Open Society Fund dva roky strávil na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii, kde složil i tamní maturitní zkoušku. Po necelých dvou letech následně strávených na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy se vydal na Fakultu strojní ČVUT. V roce 2011 ale začal pracovat pro Piráty na plný úvazek (za vlastní peníze), což se s FS ČVUT nedalo příliš skloubit. V září 2011 proto nastoupil na Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy, kde studuje obor Základy humanitní vzdělanosti.

Od února 2013 do srpna 2013 působil jako koordinátor dobrovolníků v protikorupční kampani Rekonstrukce státu. Jinak si přivydělává překlady z angličtiny, školením lidí ze zahraničních neziskových organizací v politickém happeningu a pronikání do médií a občasným zahradničením.

Oslovil ho mezinárodní rozměr Pirátského hnutí a vznik zcela nového myšlenkového proudu v politice, pro který je svobodný Internet důležitější než poplatky u lékaře. V Pirátské straně koordinoval protesty proti smlouvě ACTA, stejně jako kampaň Internet bez cenzury. Pomohl zabránit zavedení turniketů v pražském metru a výrazně přispěl k zapojení České pirátské strany do mezinárodního Pirátského hnutí.

Mluví plynně anglicky a domluví se německy. Hraje fotbal a také má v oblibě akordeon – stejně jako Ivan Bartoš. Hrál na něj v – dnes už bohužel rozpadlé – folk-punkové formaci Potomci Slavníkovců.

V parlamentu hodlá prosazovat zveřejňování smluv na Internetu (www.nejkrasnejsizakon.cz), co nejširší přístup ke vzdělání napříč generacemi a sociálním původem, v neposlední řadě potom lepší zapojení veřejnosti do rozhodování. S jeho názory se můžete seznámit na Deníku Referendum.


Kontakty: + 420 737 943 770, mikulas.ferjencik@pirati.cz

Sociální sítě: Facebook, Twitter,

Další informace: výkaz práce.


Napsal:

↑ Nahoru ↑