Bc. Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík (1987) byl v letech 2014 až 2017 zastupitelem hlavního města Prahy, od roku 2017 do roku 2021 pak poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V letech 2010 až 2014 byl také místopředsedou strany.

Pochází z Českých Budějovic, mládí strávil v Cholticích u Pardubic. Studoval na gymnáziu v Přelouči. Díky stipendiu nadace Open Society Fund dva roky strávil na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii, kde složil i tamní maturitní zkoušku. Po necelých dvou letech následně strávených na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy se vydal na Fakultu strojní ČVUT. Nakonec vystudoval obor Základy humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

Od února 2013 do srpna 2013 působil jako koordinátor dobrovolníků v protikorupční kampani Rekonstrukce státu. V Pirátské straně koordinoval protesty proti smlouvě ACTA, stejně jako kampaň Internet bez cenzury. Pomohl zabránit zavedení turniketů v pražském metru a výrazně přispěl k zapojení České pirátské strany do mezinárodního Pirátského hnutí.

V pražském zastupitelstvu se věnoval převážně oblasti územního plánování. Upozorňoval na machinace se změnami územního plánu; zastavování volných ploch developery, stejně jako obchody některých politiků, které se prostřednictvím změn územního plánu realizují. V roce 2018 rezignoval v souladu se svým předvolebním slibem na mandát zastupitele a nahradil ho Ivan Mikoláš.