PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Ivan Bartoš (* 1980) je předsedou České pirátské strany a dlouholetým lídrem. V současné době je poslancem Poslanecké sněmovny Parlementu České republiky, místopředsedou vlády Petra Fialy a ministrem pro místní rozvoj ČR.

Od roku 1999 žije v Praze. Maturoval ve Spojených státech amerických a následně i na gymnáziu U Balvanu v Jablonci nad Nisou. Vystudoval Ústav informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2005 získal titul PhDr. v oboru informační věda a dále pokračoval ve studiích jako interní doktorand se specializací na databázové modely, databázové systémy a informační služby internetu. Aktivně spolupracoval s knihovnami, zejména s Národní knihovnou a Státní technickou knihovnou v Praze, na projektech standardizace ve vyhledávání a sdílení informací. Paralelně se angažoval v neziskovém sektoru. Před ukončením studia působil po dobu jednoho semestru na Computer Science Faculty na University of New Orleans.

Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou. Jako DJ mixuje psychedelic trance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Je vášnivý čtenář a filmový fanda s velikou sbírkou originálních DVD. Na stará kolena se vrátil ke karetní hře Magic The Gathering. Je ženatý s Lydií Frankou – členkou Pirátské strany a kněžkou chaosu.

Pirátskou stranu chápe jako jedinou skutečně demokratickou politickou platformu, která se pokouší reflektovat realitu třetího tisíciletí. „Technologie, které máme nyní k dispozici, nám mohou úžasně pomáhat a ve finále všem lidem ulehčit život. Nesmí se ovšem stát nástrojem digitální totality“. Jeho největší hodnoty jsou svoboda a vzájemná tolerance.

Moje aktuality

Děkujeme, Volby 2022 skončily
25.09.2022

Děkujeme, Volby 2022 skončily

Vážení příznivci a podporovatelé Pirátů, Pirátky a Piráti. Díky za vaše nasazení v posledních měsících, za celou tu jízdu po regionech a krajích a za to, že jsme to společně dotáhli až k volebním urnám....