Bc. Jan Lipavský

Jan Lipavský (1985) je ministrem zahraničních věcí ČR. ve vládě Petra Fialy. V letech 2017–2021 byl pirátským poslancem za Prahu, členem republikového výboru a zahraničního odboru. Jan žije na Praze 6, ze které také pochází. Mezi jeho hlavní oblasti zájmu patří mezinárodní politika, Evropská politika a otázky bezpečnosti.

Vystudoval bakalářský obor mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Během studia absolvoval dvousemestrální pobyt na University of Kent ve Spojeném království v rámci studijního programu Erasmus.

Pracoval ve společnostech McKinsey & Company, Euro RSCG, ZOOT, Total Solutions a MoroSystems. Postupně se vypracoval na analytika a manažera projektů v oblasti informačních technologií v bankovnictví (např. obchodování na burze, FX). Má též praktické zkušenosti s marketingem.

Jan Lipavský žije v Praze, konkrétně v městské části Praha 6. Se svojí partnerkou vychovává dceru. Mezi jeho hlavní oblasti zájmu patří mezinárodní politika, evropská politika a otázky bezpečnosti.