Ing. Jan Hora

Jan Hora je členem výboru pro bezpečnost ZHMP, členem komise pro IT RHMP a zastupitel hl. města Prahy za Piráty. Je rovněž členem výboru pro bezpečnost, vedoucím komise rady pro IT a zastupitelem na městské části Praha 4. Pochází z Prahy 4. Zasedá také v dozorčí radě společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s.

V roce 2018 úspěšně kandidoval do místního zastupitelstva na Praze 4 za Piráty. Na Praze 4 žije dvacet let, i když je původem z malé vesničky ve Středočeském kraji. Vystudoval aplikovanou informatiku na VŠE a povoláním je analytik a programátor. Postupně pracoval pro několik menších a větších firem. Je pirátským kandidátem na starostu na Praze 4, má na starosti problematiku IT, otevřenosti a bezpečnosti. Na celostátní úrovni je vedoucím podtýmu “Zbraně a bezpečnostní materiál” v resortním týmu Vnitro a bezpečnost

Od roku 2018 se pravidelně podílí na přípravě komunálního, celostátního i celoevropského volebního programu v tématech souvisejících s bezpečností. V roce 2021 se stal jako náhradník zastupitelem hlavního města Prahy za Janu Komrskovou, která rezignovala v květnu 2021. V této funkci setrval až do voleb v roce 2022.

Moje aktuality