Ing. Gabriela Lněničková, MBA

zastupitelka hl. města Prahy, projektová manažerka a šachová mistryně

Gabriela Lněničková je zastupitelka hl. m. Prahy za Piráty.

Pochází z Třeboně a v Praze žije od roku 1997. Vystudovala obor mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zúčastnila se také zahraničních studijních pobytů na Wirstchaftsuniversität Wien v Rakousku a Stockholm School of Economics ve Švédsku. Poté absolvovala MBA program na Anglo-American University, který zaštiťuje Chapman University v Kalifornii, USA.

V září 2022 byla zvolena zastupitelkou hl. města Prahy, kde je členkou výborů pro dopravu, územní rozvoj, strategické investice, zahraniční vztahy a EU fondy. V květnu 2023 byla jmenována do funkce předsedkyně komise Rady hl. města Prahy pro pěší a bezbariérovost. Je členkou dozorčí rady Dopravního podniku hl. města Prahy a TSK Praha.

Od listopadu 2018 je zastupitelkou městské části Praha–Suchdol. V letech 2019 – 2022 působila jako manažerka evropského projektu SMACKER se zaměřením na udržitelnou dopravu v severozápadní části pražské aglomerace. https://praha-suchdol.citychangers.cz/

V letech 2005-2019 pracovala pro švédskou organizaci se zaměřením na obchodní spolupráci mezi ČR a Švédskem. Jako projektová manažerka měla na starosti řízení projektů, obchodní kontakty a komunikaci se zákazníky, analýzy trhu a organizaci odborných akcí.

Je mezinárodní mistryní v šachu. V roce 1997 vyhrála Mistrovství ČR v kategorii žen a juniorek a v následujících letech získala jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Reprezentovala Českou republiku na světových a evropských šampionátech mládeže, mezinárodních turnajích a na šachové olympiádě.

Má ráda procházky v přírodě, cyklistiku, zajímá se o zdravý životní styl a ráda čte knihy o osobním rozvoji. Je vdaná a má dvě děti.