Ing. Gabriela Lněničková, MBA

zastupitelka hl. města Prahy, projektová manažerka a šachová mistryně

Gabriela Lněničková je zastupitelka hl. m. Prahy za Piráty.

Gabriela pochází z Třeboně a v Praze žije od roku 1997. Vystudovala obor mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zúčastnila se také zahraničních studijních pobytů na Wirstchaftsuniversität Wien v Rakousku a Stockholm School of Economics ve Švédsku. Poté absolvovala MBA program na Anglo-American University, který zaštiťuje Chapman University v Kalifornii, USA.

Od listopadu 2018 je radní městské části Praha – Suchdol a od dubna 2019 projektovou manažerkou evropského projektu SMACKER, který je zaměřený na udržitelnou mobilitu. V rámci svých politických aktivit se zabývá především problematikou dopravy, životního prostředí a územního rozvoje. V roce 2022 byla zvolena na pirátské kandidátce do zastupitelstva hl. m. Prahy. V letech 2005-2019 pracovala pro švédskou organizaci se zaměřením na obchodní spolupráci mezi ČR a Švédskem. Jako projektová manažerka měla na starosti obchodní kontakty, péči o zákazníky, analýzy trhu, řízení projektů, organizaci odborných akcí.

Gabriela je mezinárodní mistryní v šachu. V roce 1997 vyhrála Mistrovství ČR v kategorii žen a juniorek a v následujících letech získala jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Reprezentovala Českou republiku na světových a evropských šampionátech mládeže, mezinárodních turnajích a na šachové olympiádě v Rusku.

Je rovněž členkou dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s. a Technické správy komunikací, a.s.

Gabriela má ráda procházky v přírodě, cyklistiku, zajímá se o zdravý životní styl a ráda čte knihy o osobním rozvoji. Je vdaná a má dvě děti.