Praha finančně podpoří akci Středoškolák roku 2021

31. 08. 2021
Praha finančně podpoří akci Středoškolák roku 2021

Pražští radní odsouhlasili finanční příspěvek ve výši 130 tisíc korun na realizaci akce Středoškolák roku 2021, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Praha 6 spolu s organizací ProStředoškoláky.

„Středoškolák roku je již tradiční akce, která od roku 2015 oceňuje žáky středních škol, kteří jsou aktivní i mimo školu a získávají tak potřebné zkušenosti do života. Účastníci většinou pracují na vědeckých projektech, podnikají, věnují se vrcholovému sportu či hře na hudební nástroje nebo pomáhají lidem ve svém okolí v rámci dobrovolnictví. Cílem projektu je nejen ocenit jejich snahu, ale také motivovat k aktivitě ostatní středoškoláky v Česku,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Finanční prostředky budou poskytnuty na pokrytí nákladů spojené s akcemi Akademie 2021 a Galavečer, dále na technické zajištění a propagaci celého projektu.

Pokud situace spojená s pandemií koronaviru dovolí, organizátoři předpokládají, že se akce budou moci uskutečnit v prezenční formě, nicméně Dům dětí a mládeže Praha 6 je připraven i na online variantu aktivit.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články