Praha dál fandí festivalu hrdosti

24. 07. 2023
Praha dál fandí festivalu hrdosti

Na pondělním jednání rady Adam Zábranský navrhl rozšíření podpory letošnímu ročníku festivalu Prague Pride nad rámec toho, co bylo doposud vyjednáno. Náš návrh obsahoval duhový přechod před budovou magistrátu, nasvícení Petřínské rozhledny duhovými barvami v den začátku festivalu a v den průvodu a také vyvěšení vlajek na Národní a na Václavském náměstí. Podpora vedení Prahy zůstavá v obdobném rozsahu jako v minulých letech. Díky pirátským hlasům a části hlasů STAN Praha a TOP 09 - Praha se podařilo tento návrh prosadit. Děkujeme!

Kolega Zdeněk Hřib opět domluvil s dopravním podnikem vyvěšení vlaječek na vozech tramvají č. 17. V Praze nechceme menšiny diskriminovat, naopak je chceme přivítat mezi sebe. Kromě tolik potřebné osvěty, festival každý rok plní významnou edukativní roli a láká do Prahy celou řadu návštěvníků z celého světa.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Duhová vlajka zavlála nad Prahou
05.08.2019

Duhová vlajka zavlála nad Prahou

Radní hl. m. Prahy společně s představiteli festivalu Prague Pride vyvěsili duhovou vlajku na budovu Nové radnice, chtějí tak vyjádřit podporu LGBT komunitě. Vlajka zavlála nad pražským magistrátem vůbec poprvé.

Na magistrátu zavlaje duhová vlajka
17.07.2015

Na magistrátu zavlaje duhová vlajka

Prahou dne 15. 8. 2015 projde průvod Prague Pride zaměřený na LGBT tématiku. Tématem letošního, již 5. ročníku, je motto: Stejně jsme všichni teplí. Festival má za cíl upozorňovat na to, co je pro lidi...