Na magistrátu zavlaje duhová vlajka

17. 07. 2015
Na magistrátu zavlaje duhová vlajka

Prahou dne 15. 8. 2015 projde průvod Prague Pride zaměřený na LGBT tématiku. Tématem letošního, již 5. ročníku, je motto: Stejně jsme všichni teplí. Festival má za cíl upozorňovat na to, co je pro lidi společné (sexuální orientace na jedno pohlaví to naštěstí není). Pochod je jen jednou z částí festivalu. Primátorka Adriana Krnáčová nad festivalem převzala záštitu.

Dopisem jsem primátorku Krnáčovou za klub Pirátů požádal, aby Hlavní město Praha podpořilo konání festivalu rovněž vyvěšením duhové vlajky na budovách Magistrátu hl. m. Prahy v Jungmannově ulici a na Nové radnici. Je třeba si uvědomit, že vyvěšení duhové vlajky je znamení pro zaměstnance, že se hlavní město Praha jako zaměstnavatel hlásí k rovnému zacházení. Zastupitelský klub Pirátů vyvěsí duhovou vlajku v okně své místnosti (č. 40, přízemí, Nová radnice) bez ohledu na to, zda se přidá též radnice.

Akce je v Praze již tradiční a my Piráti jsme ji rádi svou účastí na průvodu několikrát osobně podpořili a letos tomu nebude jinak. Podobné akce patří ke koloritu západních metropolí, které svou identitu zakládají na tom, že se mohou radovat z rozmanitosti obyvatel, a na jejich vzájemném mírumilovném soužití.

Dopis primátorce a předvolební anketa mezi pražskými politiky z roku 2014

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Praha dál fandí festivalu hrdosti
24.07.2023

Praha dál fandí festivalu hrdosti

Na pondělním jednání rady Adam Zábranský navrhl rozšíření podpory letošnímu ročníku festivalu Prague Pride nad rámec toho, co bylo doposud vyjednáno. Náš návrh obsahoval duhový přechod před budovou magistrátu, nasvícení Petřínské rozhledny duhovými barvami v...

Duhová vlajka zavlála nad Prahou
05.08.2019

Duhová vlajka zavlála nad Prahou

Radní hl. m. Prahy společně s představiteli festivalu Prague Pride vyvěsili duhovou vlajku na budovu Nové radnice, chtějí tak vyjádřit podporu LGBT komunitě. Vlajka zavlála nad pražským magistrátem vůbec poprvé.