Jakub Michálek ke zvratu ve vyjednávání pražské koalice

13. 01. 2016
Jakub Michálek ke zvratu ve vyjednávání pražské koalice

Jednání v Praze se komplikují. Dneska nás překvapili Nezávislí Tomáše Hudečka (v roce 2014 se oddělili 3 zastupitelé od TOP 09). Přišli na jednání a sdělili nám, že právě vydali mediální prohlášení, že z projektu odstupují. Do té doby ale prohlašovali, že projekt podpoří.

Podivné je, že oficiálním důvodem odstoupení z jednání je návrh textu programového prohlášení v oblasti územního plánování. Ten byl dojednaný v pracovní skupině, jehož projednávání se Nezávislí mohli účastnit (nepřišli), k němuž mohli zaslat své připomínky (nezaslali) a který se měl projednávat na dalším jednání. Na mě to působí spíš dojmem osobních sporů a sporů o Institut plánování a rozvoje, což je městská příspěvkovka s třísetmilionovým rozpočtem.

Pan zastupitel Hudeček požaduje, aby nebyl předem zveřejněn návrh metropolitního plánu, protože se obává soudních sporů. My usilujeme o maximálně průhledné projednání návrhů. Na koaličním jednání jsme vyšli požadavkům Nezávislých vstříc (neboť dostatečnou míru kontroly, byť ne participace občanů, lze zajistit i veřejným projednáním podle zákona).

My jsme v Praze byli státotvorní a udělali jsme maximum možného, aby vznikla Rada bez ČSSD vedené pravomocně odsouzeným podvodníkem Karlem Březinou. To, že Nezávislí o projekt už nemají zájem, nás mrzí. Teď budeme dál jednat, jak z této šlamastyky ven.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Festival svobody zamíří do škol
19.06.2019

Festival svobody zamíří do škol

Pražské zastupitelstvo schválilo dotaci pro Festival svobody na školách připomínající výročí 17. listopadu. Studenty čekají nejen vzdělávací aktivity vztahující se k výročí 30 let od pádu minulého režimu, ale také se budou moci aktivně zapojit...