Nová dohoda Prahy 1 s nájemcem butiku Rolex v Pařížské přinese do obecní kasy desítky milionů korun navíc

24. 09. 2019
Nová dohoda Prahy 1 s nájemcem butiku Rolex v Pařížské přinese do obecní kasy desítky milionů korun navíc

Rada městské části Praha 1 dnes rozhodla o nové nájemní smlouvě k sousednímu prostoru již existujícího butiku společnosti Rolex na adrese Pařížská 14. V obou případech je nájemcem společnost Carollinum, nová smlouva bude uzavřena na dobu určitou do konce srpna 2026 a přinese Praze 1 už od letošního roku podstatně vyšší příjmy z nájemného. Minulé vedení radnice uzavřelo smlouvu na jednu část spojeného prostoru na dobu neurčitou a druhou s platností do roku 2021, současné vedení teď vyjednalo lepší podmínky pro obecní kasu.

„Díky novým dodatkům ke smlouvám se nám podařilo dosáhnout ročně o zhruba 7 milionů vyššího nájemného, v součtu tak nová dohoda do pokladny Městské části Praha 1 přinese za dobu nájmu více než 42 milionů Kč navíc, než bylo zakotveno ve smlouvách uzavřených předchozími vedeními radnice. Praha 1 navíc nebude muset nájemci zaplatit zhruba 7,5 milionu korun za technické zhodnocení prostoru,“ shrnul úspěšná jednání radní Prahy 1 pro majetek a bytovou politiku David Bodeček (Piráti).

Celý proces přitom nebyl vůbec jednoduchý a radní Bodeček se kvůli tomuto lukrativnímu nájmu s komplikovaným pozadím stal několikrát terčem opozice i bulvárních médií. Společnost Carollinum přitom zaslala žádost o prodloužení smlouvy k prostoru č. 102 už v říjnu 2018. Tehdejší vedení radnice na čele se starostou Lomeckým sice vyvěsilo záměr na pronajmutí prostoru, poté jej však zrušilo, aniž vedlo se stávajícím nájemcem jakékoliv jednání.

„Nebýt tohoto zanedbání, mohla Praha 1 už od minulého roku získávat z uvedeného prostoru podstatně vyšší nájemné,“ kritizuje postup minulého vedení radnice Bodeček.

Druhou žádost o prodloužení smlouvy k prostoru č. 102 tak firma Carollinum předložila letos v březnu.

„Opozice nás chtěla pranýřovat za něco, co způsobila sama a co jsme teď napravili. Kvůli současnému postupu čelím nepříjemným útokům bulvárních médií, často i výhružkám,“ svěřil se radní Bodeček. Podle něj je případ pronájmu na adrese Pařížská 14 jasným signálem, že si současné vedení radnice váží svých dlouholetých a spolehlivých obchodních partnerů a sleduje nejlepší zájmy městské části.  

Společnost Carollinum sídlí v Pařížské 14 už od roku 1998. Smlouva k jednotce č. 102 o ploše 85,2 m² byla platná od roku 2008 do roku 2021. Červencovým rozhodnutím radních Prahy 1 byl ke smlouvě uzavřen dodatek, který platnost smlouvy prodloužil do roku 2026 a zároveň dosavadní roční nájemné zvýšil s okamžitou platností ze 4,3 milionů Kč na 6,2 milionů Kč. Současné rozhodnutí Rady znamená, že smlouva k jednotce č. 101 o ploše 156 m2 v suterénu a 84,2 m² v přízemí, platná od roku 2014 na neurčito, bude dodatkem časově omezena do roku 2026 s okamžitým navýšením ročního nájemného na 7,9 milionu Kč, tedy o 5,2 milionů Kč oproti současné výši. Navíc je společnost Carollinum povinna složit kauci ve výši 4 miliony Kč.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články