Hlavní město získalo ocenění za projekt pocitové mapy v soutěži Zlatý erb 2021

16. 09. 2021
Hlavní město získalo ocenění za projekt pocitové mapy v soutěži Zlatý erb 2021

V rámci 18. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky, elektronické služby a smart projekty měst a obcí získalo hlavní město druhé místo za projekt Pocitová mapa Zdravá Praha 2021. Díky této mapě se mohou lidé až do konce září vyjádřit se on-line k místu, kde žijí, pracují a tráví volný čas, což bude sloužit jako podklad pražskému magistrátu i městským částem pro zlepšení prostředí, kde Pražané tráví čas každý den. Do této chvíle se zúčastnilo projektu přes 5 500 lidí.

Praha získala v krajském kole soutěže Zlatý erb 2021 za projekt Pocitová mapa Zdravá Praha druhé místo. Úspěch v této soutěži, která cílí na digitální služby státní správy, zaznamenaly také městské části. Do celostátního kola soutěže postoupily městské části Praha 15, Praha-Zbraslav a Praha 2 v kategorii elektronické služby a projekty Smart City s Encyklopedií Prahy 2.

„Chytré město si musí zvolit efektivní nástroje, jak zjistit, co chtějí jeho občané. Velmi mne proto těší, že Pocitová mapa Prahy získala významné ocenění v tak tradiční a etablované soutěži, jako je Zlatý Erb. Pocitovou mapu máme spuštěnou teprve chvilku, ale už teď dodává potřebná data, co je třeba v našem veřejném prostoru změnit a jak se při utváření dále ubírat,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast podpory podnikání Vít Šimral.

Pocitová mapa je nástroj, který v České republice funguje již několik let a zkušenost s ním má řada měst a obcí. Pomocí pocitové mapy mohou města sbírat zpětnou vazbu od svých občanů. Ti se vyjadřují k tomu, jak se jim ve městech žije či kde tráví volný čas a případně vidí příležitosti ke zlepšení. V rámci hlavního města v pocitové mapě vyjádřilo svůj názor více jak 5 500 Pražanů, kteří označili přibližně 90 000 míst, která jsou pro ně důležitá. U přibližně 30 000 míst pak vyjádřili své konkrétní podněty. Počet zapojených v Praze může být navíc ještě vyšší, jelikož hlasování končí až 30. září tohoto roku.

„Úspěch pražské pocitové mapy v krajském kole soutěže Zlatý erb považuji za ukazatel, že projekty, ve kterých můžou on-line participovat občané a vyjádřit názor na své okolí, jsou smysluplné a je o ně mezi obyvateli zájem. O to víc mě ocenění Prahy v této soutěži těší,“ dodává radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Vítězové celostátního kola Zlatého erbu 2021 budou slavnostně vyhlášeni na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v pondělí 20. září 2021 v Hradci Králové. Další informace o soutěži Zlatý erb 2021 najdete na www.zlatyerb.cz.

Výsledky krajského kola Zlatého erbu v Praze

Kategorie Nejlepší webové stránky města:

  • MČ Praha 12
  • MČ Praha 15
  • MČ Praha 22

Kategorie Nejlepší webové stránky obce:

  • MČ Praha-Zbraslav
  • MČ Praha-Kunratice
  • MČ Praha-Dolní Počernice

Kategorie nejlepší elektronická služba a projekt Smart City:

  • MČ Praha 2: Encyklopedie Prahy 2
  • Praha, hl. m.: Pocitová mapa Zdravá Praha 2021
  • MČ Praha 12: Výstavba – stavební projekty
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti navrhují pro rozšíření středoškolských kapacit využít opuštěnou bývalou budovu radnice na Praze 10, na místo nákupu předražené budovy zatížené věcným břemenem
14.06.2024

Piráti navrhují pro rozšíření středoškolských kapacit využít opuštěnou bývalou budovu radnice na Praze 10, na místo nákupu předražené budovy zatížené věcným břemenem

Praha, 14. června, 2024 – Zastupitelský klub Pirátů na pražském magistrátu schválil usnesení, ve kterém na základě nyní předložených informací zásadně nesouhlasí s návrhem na úplatné nabytí nemovitosti na adrese Kodaňská 1392/97. Samotný objekt je...