Žádáme Prahu 1: Udělejte si pořádek ve farmářských trzích

23. 11. 2017
Žádáme Prahu 1: Udělejte si pořádek ve farmářských trzích

Piráti požádali zastupitele Městské části Praha 1, aby zajistili vypovězení smlouvy se společností Delicato centrum. Firma od roku 2012 provozuje farmářské trhy na náměstí Republiky – městské části za to ale neplatí ani korunu.

Piráti již od tomto problému informovali před více než rokem. Městská část Praha 1 reagovala tak, že se jedná přeci o veřejnou službu a proto žádné peníze nechce. V případě jiných městských částí (např. na Praze 2) jsou ale farmářské trhy provozovány na komerčním základě a poskytovatelé platí někdy i přes milion korun ročně.

„Praha 1 nemá žádný důvod, proč by měla takto lukrativní prostor dávat zdarma. Náměstí Republiky je přímo v centru města, chodí sem tisíce lidí denně a opravdu není třeba provozovatele dotovat. Cenu zboží to nesníží, provozovatel pro trhovce už teď nastavuje takové podmínky, aby vydělal co nejvíce peněz. Praha 1 tak dle mého názoru zbytečně přichází zhruba o milion korun každý rok,“ shrnuje předseda zastupitelského klubu Pirátů Adam Zábranský.

Odkazy

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články