Piráti se připojují k návrhu na svolání mimořádného zastupitelstva kvůli ovlivňování výběrových řízení v Praze mafiánskými strukturami.

06. 03. 2017
Piráti se připojují k návrhu na svolání mimořádného zastupitelstva kvůli ovlivňování výběrových řízení v Praze mafiánskými strukturami.

Zastupitelský klub Pirátů se dne 6. března 2017 jednomyslně usnesl, že souhlasí s návrhem na svolání mimořádného zastupitelstva. Důvodem je obsazování úřednických a odborných pozic města na základě politických dohod. Současná koalice navíc obsazování těchto pozic konzultovala i s lidmi napojenými na mafii, jak dokládá kauza europoslance Polčáka (STAN).

Piráti již o zájmu podpořit svými čtyřmi hlasy mimořádné zasedání informovali předsedu klubu TOP 09, Václava Novotného, který je v této věci oslovil.

Jakub Michálek, předseda klubu Pirátů v pražském zastupitelstvu ke kauze říká: “Je naprosto nepřijatelné, že současná koalice rozděluje úřednická místa podle politického klíče, jak dokládají e-maily radní Jany Plamínkové Stanislavu Polčákovi, bývalému místopředsedovi STAN. Polčák navíc informace o “volných pozicích”, které mu Plamínková poskytovala, předával lidem spojeným s mafií. Skandál tohoto rozsahu si zaslouží mimořádnou pozornost a jediný způsob jak mu z opozice tuto mimořádnou pozornost věnovat, je svolání mimořádného zastupitelstva.”

Související odkazy

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články