Piráti nehlasovali pro novou Radu hl. m. Prahy.

28. 04. 2016
Piráti nehlasovali pro novou Radu hl. m. Prahy.

Piráti nehlasovali pro nové radní Petru Kolínskou, Daniela Hodka, Karla Grabein-Procházku a Irenu Ropkovou. Naprosto nepřijatelné je zvolení Karla Březiny, Jana Slezáka a přeběhlice Moniky Krobové Hášové do čela výborů Zastupitelstva.

Důvody, proč Piráti nepodporují novou Radu, jsou následující:

  1. Dosavadní půdorys Rady je zjevně nefunkční (nekompetentní příprava stavebních předpisů, rozdělování trafik, porušování koaliční smlouvy, nevyřešení minulosti Opencard a Škodova paláce, utajování informací v městských firmách, nefunkční informatika, podlézání Číně, neschválená protikorupční strategie, chybějící sociální bydlení).
  2. Rada se opírá o politickou přeběhlici od TOP 09 Moniku Krobovou Hášovou, která vstoupila do klubu ČSSD. Tím se fakticky mění výsledek voleb. Premiér Sobotka ČSSD dříve proti přeběhlictví protestoval, a proto považujeme přijetí přeběhlice do klubu ČSSD nejen za nedemokratické, ale také za pokrytecké.

Zejména je skandální, mezi koho koalice rozdělila další funkce. Karla Březinu, který byl v minulosti odsouzen za trestný čin podvodu v městské firmě, jmenovala předsedou výboru pro majetek. Opětovně jmenovala Jana Slezáka, známého jako velitele roty v době zásahu v roce 1989, předsedou výboru pro územní rozvoj. Přeběhlice Krobová Hášová, která má stále trafiku v dozorčí radě PRE, a.s., ve výši 1,5 mil. Kč ročně, se paradoxně stala místopředsedkyní výboru, který má v gesci mimo jiné boj proti korupci. Klub Pirátů ji opakovaně vyzývá k rezignaci na mandát v Zastupitelstvu a dozorčí radě, ale ona na Zastupitelstvu vůbec nepromluvila.

Pro nás to znamená, že koalice trafikantů pokračuje, a to rozhodně nepodpoříme. Nejsme proti tomu, aby zastupitelé byli v dozorčích radách, ale měli by mít náležitou odbornost, dostatečné pracovní nasazení a odpovídající příjem, jinak jde jen o politickou trafiku. Piráti politické trafiky nikdy neměli a tento systém chceme z Prahy vymýtit.

Ostatních zastupitelů jsme se zeptali, zda si opravdu myslí, že koalice s většinou jednoho hlasu začne fungovat, když se k ní přidá ještě jeden přeběhlík. Nikdo se nepřihlásil, což myslím mluví za vše. Mrzí mě, že nemůžeme přinést lepší zprávy, ale lhát nebudeme :)

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Festival svobody zamíří do škol
19.06.2019

Festival svobody zamíří do škol

Pražské zastupitelstvo schválilo dotaci pro Festival svobody na školách připomínající výročí 17. listopadu. Studenty čekají nejen vzdělávací aktivity vztahující se k výročí 30 let od pádu minulého režimu, ale také se budou moci aktivně zapojit...