Pražští zastupitelé schválili vstup do bytových družstev. Potřebné profese díky tomu získají dalších 70 bytů

12. 12. 2019
Pražští zastupitelé schválili vstup do bytových družstev. Potřebné profese díky tomu získají dalších 70 bytů

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém čtvrtečním zasedání schválilo vstup do bytových družstev, která městu umožní nadále disponovat městskými byty, jež by jinak skončily v privatizaci. Město si takto ponechá 70 bytů, které poskytne zástupcům veřejných profesí, jako jsou učitelé či sociální pracovníci.

Již na svém jednání v říjnu Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo změnu pravidel privatizace, díky níž si Praha může ponechat prázdné byty v domech, kde jinak bude podle harmonogramu dokončena poslední vlna privatizace.

Praha si tak ponechá 70 bytů.

„Při současných extrémních cenách bydlení v Praze je nutné, aby město mělo dostatek bytů mimo jiné i pro zástupce důležitých profesí pro společnost, jako jsou učitelé, hasiči, zdravotníci či sociální pracovníci. Státem nastavené platové tabulky totiž naneštěstí nezohledňují to, že v Praze jsou mnohem vyšší životní náklady než jinde v Česku. Proto jsem rád, že jsme se v koalici shodli na tom, že zbavovat se prázdných bytů by bylo absurdní, a podařilo se nám tak zachránit alespoň 70 bytů, které budou následně zástupcům těchto profesí poskytnuty k pronájmu za dostupnou cenu,“ říká radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články