Ondřej Kallasch

Ondřej Kallasch (* 12. března 1991) je nastupující zastupitel Pirátů v Zastupitelstvu hlavního města Prahy. Je také zastupitelem na městské části Praha 22. Od roku 2010 je členem Pirátské strany.

Vystudoval Střední průmyslovou školu na Proseku. V průběhu studia se specializoval na obnovitelné zdroje energie, třikrát se zúčastnil soutěže Enersol v které vypracovával seminární práce na téma obnovitelné zdroje energie. V roce 2010 úspěšně složil maturitní zkoušku. V letech 2011–2013 byl místopředsedou pražské krajské organizace Pirátské strany. V roce 2014 byl zvolen do zastupitelstva městské části Praha 22 a od té doby se věnuje komunální politice. V roce 2017 se jako druhý náhradník na kandidátní listině Pirátů stal pražským zastupitelem.

Svůj mandát v roce 2018 obhájil, byl zvolen z 13. místa kandidátní listiny Pirátů ve volbách do obecních zastupitelstev v říjnu 2018. Rovněž byl opětovně zvolen i do zastupitelstva městské části Praha 22 na třetím místě kandidátní listiny Praha 22 – naše město.

Mezi zájmy Ondřeje Kallasche patří informační technologie, sport, tanec, práce s lidmi, byrokracie, administrativa. Jeho největší snem je prosadit transparentní politiku na celostátní úrovni.

Kalendář: