Odvolání Stropnického nepodpoříme, odvolání ČSSD ano.

10. 09. 2015
Odvolání Stropnického nepodpoříme, odvolání ČSSD ano.

Prohlášení Pirátů k zářiovému zasedání zastupitelstva:

1) Situace v koalici:

Piráti nepodpoří odvolání náměstka Matěje Stropnického, naopak podpoří případné odvolání zástupců ČSSD z Rady hlavního města Prahy. Máme za to, že problém pro důvěryhodnost pražské Rady není náměstek Stropnický, ale pražská ČSSD napojená na struktury, které Praze vládly už v éře Pavla Béma.

2) Pořad jednání

Piráti navrhují několik bodů k zařazení na pořad jednání dnešního zastupitelstva a to:

a) Zpřístupnění jednání Rady opozici - snažíme se přimět vládnoucí koalici k tomu, aby splnila alespoň část svých předvolebních slibů a zpřístupnila jednání Rady alespoň zástupcům opozičních klubů, když už se nechystá k zavedení slibovaného streamingu rady.

b) Návrh na jmenovité hlasování Rady - navrhujeme, aby pražští radní hlasovali jmenovitě, aby byla zřejmá osobní odpovědnost za přijatá rozhodnutí.

c) Odvolání podvodníků z poradních orgánů Rady - navrhujeme, aby v poradních orgánech nadále neseděli osoby, které byly pravomocně odsouzené za trestný čin, máme za to, že by to měla být samozřejmost.

d) Zveřejňování příjmů - vyzýváme zastupitele aby zveřejňovali své příjmy z dozorčích rad, jak je zavazuje etický kodex zastupitelstva.

e) Otevřené výběrové řízení na pražský ekonomický systém - upozorňujeme na zpoždění v zakázce na pražský účetní systém, kde hrozí, že bude Praha opět nucena zadat stamilionovou zakázku jedinému dodavateli.

3) Předložené tisky na programu

K předloženým tiskům předkládáme 3 pozměňující návrhy:

a) K zakázce na IT sítě, navrhujeme stanovit jako závaznou část usnesení respektování požadavků komise pro ICT

b) U zakázky na dostavbu datového centra Chodovec II, požadujeme garance, že se zakázka dále neprodraží.

c) U návrhu na změnu jednacího řádu výborů zastupitelstva také prosazujeme, aby členové výborů hlasovali jmenovitě.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Zelení doplatili na buldozerskou politiku
22.06.2015

Zelení doplatili na buldozerskou politiku

Strana zelených před osmi lety vstoupila do koalice s Bémem, dostala se k moci a po třech letech, když se Bémovi nelíbilo jejich hlasování, vystřízlivěla. Teď se začátek příběhu zdá se opakuje, Zelení přijali mocenský způsob rozhodování...