Místo Kleslové se odvolávali radní

22. 10. 2015
Místo Kleslové se odvolávali radní

Zastupitelstvo se k projednání skandálně vysokých příjmů Radmily Kleslové, předsedkyně pražské organizace ANO, z městských firem nedostalo. Těsně před tím se rozpadla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.

ČSSD, ODS, TOP09 spolu s částí ANO totiž odvolaly Matěje Stropnického z funkce náměstka primátorky. To odstartovalo odvolání dalších členů rady hl. m. Prahy. Zastupitelstvo – i díky hlasům Pirátů – odvolalo z funkce

  • radní pro sport a volný čas Novákovou (ČSSD),
  • radní pro školství Ropkovou (ČSSD) a
  • radního pro majetek Haška (ANO).

„Radní Nováková umístila svého syna do dozorčí rady městské firmy a nebyla schopna to zdůvodnit. Radní Hašek je označován za spojence Radmily Kleslové a paní Kleslovou dosadil do funkcí v městských firmách. Piráti nesouhlasili s odvoláním náměstka Matěje Stropnického. Proto jsme v následujícím hlasování podpořili i odvolání radní Ropkové a náměstka Dolínka (oba ČSSD), který ale nebyl odvolán.

Pravomocně odsouzený podvodník Karel Březina, předseda klubu ČSSD, by již neměl řídit pražskou koalici. Nyní má Rada hlavního města Prahy pouze 7 členů a moc šedých eminencí Radmily Kleslové a Karla Březiny je oslabena. V nadcházejících vyjednáváních budou Piráti usilovat o odstavení této vlivové skupiny od moci v hlavním městě Praze,“ říká Jakub Michálek, předseda zastupitelů za Piráty.

Příjmy Radmily Kleslové z městských firem tvoří první bod na pořadu jednání, až se zastupitelstvo 5. listopadu sejde k dokončení dnes započatého zasedání.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články