Nové křídlo vyhořelého Průmyslového paláce už roste do výšky

06. 08. 2023
Nové křídlo vyhořelého Průmyslového paláce už roste do výšky

Obnova historické památky z roku 1891 odteď bude viditelná na první pohled. Na řadu totiž přichází vztyčení ocelové konstrukce na půdorysu původního křídla budovy. Nadále pokračujeme také v rekonstrukci střední haly a pravého křídla.

Největší výzvou je ale samozřejmě obnova chybějící části paláce. Vycházíme při ní z původních návrhů, které navíc vylepšujeme o požadavky dnešní doby. Konstrukce bude odpovídat současným stavebním normám, bude mít větší nosnost a zateplený střešní plášť.

Rekonstrukce stávajících prostor ale spočívá také v pečlivé tradiční řemeslné práci, která se už jen tak neprovozuje. Například v případě oprav vitráží nebo ozdobných štukových prvků. Je radost pozorovat, jak na stavbě vše šlape a s jakým zápalem se tomuto projektu všichni zúčastnění věnují. V tomto ohledu si zaslouží poděkování také bývalý pražský náměstek pro finance Pavel Vyhnánek, který třímiliardovou rekonstrukci nastartoval.

A kdy to bude hotové? Pokud vše půjde podle plánu, tak už kolem roku 2025. Opravený Průmyslový palác poté nabídne jeden z největších krytých prostor pro akce ve střední Evropě, a to se špičkovým zázemím i pro ty nejnáročnější projekty a představení.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články