Praha se bude ucházet o hostitelství konference International Congress for the Governance of AI

06. 08. 2019
Praha se bude ucházet o hostitelství konference International Congress for the Governance of AI

Pražský magistrát dlouhodobě podporuje rozvoj výzkumu, vývoje a inovací v oblasti umělé inteligence a vědy. V rámci zvýšení povědomí o pokroku umělé inteligence ve světě se Praha rozhodla ucházet o roli hostitelského města mezinárodní konference Congress for the Governance of AI (ICGAI). Vyjednáním hostitelství pro metropoli byl Radou hl. m. Prahy pověřen radní pro oblast vědy Vít Šimral.

Díky mezinárodní účasti na konferenci, která bude dosahovat několika set odborníků, by mohla Praha získat důležité informace pro aktivní zapojení do vývoje v oblasti umělé inteligence a její implementace do chodu metropole. Tématem dvoudenního kongresu je nejen samotná umělá inteligence, ale i metody, jak ji uchopit a jak s ní pracovat, a to zejména z hlediska etiky, práva, výzkumu, podnikání, veřejné správy apod.

„Umělá inteligence zásadně změní životy každého z nás. Pokud chceme ovlivnit její vývoj tak, aby směřoval ke zlepšení životů nás všech, musíme na tom začít pracovat už nyní. Nechceme dopustit, aby vývoj umělé inteligence diktovaly státy, které v mnoha případech data získaná jejím prostřednictvím využívají proti svým občanům,“ řekl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.

Mezinárodní konferenci Congress for the Governance of AI, která proběhne v dubnu 2020, organizuje prestižní organizace The World Technology Network. Tato organizace má za cíl podporovat rozvoj technologií, vývoj, výzkum i inovace po celém světě.

Jako hostitelské město by Praha získala možnost podílet se i na tvorbě obsahu konference, jelikož bude moci nominovat své přední odborníky, aby vystoupili na akci. Kongres rovněž nabízí cennou příležitost setkat se s předními světovými experty na tuto problematiku a navázat tak neformální partnerství, která mohou být využita v dalších projektech.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Praha bude spolupořádat kongres ICGAI
25.02.2020

Praha bude spolupořádat kongres ICGAI

Rada hl. m. Prahy dnes schválila, že se město bude podílet na organizaci mezinárodního kongresu ICGAI (International Congress for the Governance of Artificial Intelligence 2020). Jeho tématem bude regulace a etika umělé inteligence. Očekává se...

V Praze se sešly světové špičky herního průmyslu
03.12.2019

V Praze se sešly světové špičky herního průmyslu

Praha, 3. prosince 2019 – Praha hostila ke konci minulého týdne 17. ročník největšího setkání herních vývojářů ve střední Evropě – Game Developers Session. Na popud Magistrátu hlavního města Prahy se tak setkali čeští vývojáři...

Zábranský: Rok 1968 nezapomeneme!
21.08.2023

Zábranský: Rok 1968 nezapomeneme!

Invaze vojsk Varšavské smlouvy začala v noci z 20. na 21. 8. 1968, stála životy 137 Čechů a Slováků, zadusila reformy Pražského jara a spustila víc než 20 let normalizační šedi.