Plníme to, co jsme v roce 2019 naplánovali po návratu z Tchaj-peje

Plníme to, co jsme v roce 2019 naplánovali po návratu z Tchaj-peje

Když jsme byli v březnu 2019 se primátorem Zdeňkem Hřibem a poslancem Jakubem Michálkem v Tchaj-peji, odvezli jsme si kromě spousty inspirace a zážitků 3 velké plány:

1) Okopírujeme koncept tchajwanského prezidentského hackathonu, který umožňuje inovátorům z řad široké veřejnosti navrhovat praktická vylepšení pro stát, města i veřejný prostor. Nu a letos realizujeme už třetí ročník Pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu. Nedávno jsme v rámci semifinále vybrali 12 týmů, které dostanou šanci na začátku června odprezentovat své nápady pro Prahu. Více na http://www.nakopniprahu.cz.

2) Od tchaj-pejské zoo byl Zoo Praha přislíben párek luskounů. Těmto živým šiškám sice později trochu pošramotilo pověst podezření z šíření viru SARS-CoV-2 alias Covid-19, ale pandemie (v jejíchž počátcích Tchaj-wan mimochodem Česku bezplatně poskytl zdravotnické pomůcky) snad konečně dává své poslední sbohem a luskouni jsou tady!

3) Napomůžeme spuštění přímé letecké linky Praha - Tchaj-pej. Je zřejmé, že do Ruska a do Číny se teď minimálně nějaký čas bude létat o poznání méně, dávalo by tedy smysl na příslib z roku 2019 navázat a posílit cestovní ruch a obchodní výměnu mezi oběma našimi krásnými zeměmi!

Mezinárodní spolupráce a partnerské projekty jsou velmi důležité pro rozvoj diplomatických vztahů i byznysu a jsem moc rád, že mohu občas přispět svojí troškou do mlýna!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články