Spouštíme podcast Světlo na konci tunelů!

31. 08. 2022
Spouštíme podcast Světlo na konci tunelů!

Piráti jako světlo na konci tunelů. Nový podcast s pirátským europoslancem ukazuje Prahu v novém světle. Europoslanec Mikuláš Peksa připravil ve spolupráci s dalšími Piráty speciální podcast, ve kterém ukáže hlavní město Prahu ve zcela novém světle.

V šesti dílech zazní hlasy klíčových hráčů pražské i celostátní politiky. Posluchači se dozví nová fakta od pirátského protikorupčního analytika Janusze Konieczného, političky Blanky Charvátové z předsednictva strany nebo pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Posluchači například uslyší, co si Piráti myslí o kauze Dozimetr a kdo je v ní namočený. Peksa také představí, jak by to ve městě vypadalo, kdyby se vrátili „konzervy“ z devadesátek. Společně se ohlíží za kauzami ANO i ODS, které jsme v Praze zažili. Zhodnotí také to, co Piráti považují za největší úspěchy i neúspěchy po čtyřech letech vládnutí metropoli.

“Piráti jsou světlo na konci tunelů. Jsme jedinou politickou stranou, která má nulovou toleranci vůči korupci. Díky protikorupčním opatřením na magistrátu v kauze Dozimetr nefiguruje jeden jediný Pirát. Za poslední čtyři roky mají za sebou Piráti celou řadu úspěchů. Praha je metropole 21. století, ze které začal mít respekt i Brusel. Jezdí se do ní inspirovat odborníci ze zahraničí, kteří oceňují zejména to, že Zdeněk Hřib, primátor Prahy brání zájmy Pražanů v zahraničí a přináší městu tolik potřebné peníze z EU i zajímavé inovace,” říká pirátský europoslanec Mikuláš Peksa.

“ODS a ANO jsou už dnes schopni se společně dohodnout a vládnout. Například u nás na Praze 21 vytvořili v roce 2018 koalici a neohrozilo ji nic, ani neschopnost uvolněného místostarosty za ANO vyřešit nefunkční dopravní generel, ani to, že si nikdo z nich při kontrolních dnech na stavbě nevšiml, že nově vznikající školce chybí přípojka na kanalizaci,” dodává Blanka Charvátová, místopředsedkyně Pirátů.

Speciální podcast mohou posluchači poslouchat ve všech dostupných podcastových aplikacích jako Google Podcasts, Soundcloud a Apple Podcasts. Vycházet bude vždy jednou týdně v úterý, v posledním týdnu před volbami se posluchači mohou těšit hned na dva díly.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Koaliční smlouva podepsána!
15.02.2023

Koaliční smlouva podepsána!

Podepsali jsme společnou koaliční smlouvu! Zavazujeme se tím, že pokročíme ve velkých investicích (jako třeba metro D), prosadíme pro Prahu potřebné zákony ve Sněmovně a budeme rozvíjet moderní město podporující udržitelnou dopravu, dostupné bydlení i...