Nová koalice pro pražský magistrát představuje své programové prohlášení. Dominuje doprava a dostupné bydlení v metropoli

07. 11. 2018
Nová koalice pro pražský magistrát představuje své programové prohlášení. Dominuje doprava a dostupné bydlení v metropoli

Praha, 7. listopadu 2018 – Dvaadvacetistránkový dokument s plánem na příští čtyři roky připravili zástupci Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu, kteří obsadí klíčové posty ve vedení města. Prim hrají důležité dopravní stavby, ale program nezapomíná ani na sociální služby či kulturu.

„Program odráží všechny naše priority, na kterých jsme se s našimi koaličními partnery shodli, a považuji ten dokument za slušný odrazový můstek pro naši práci. Bude jí evidentně dost a Praha by se měla za čtyři roky posunout o pořádný kus dopředu,“ říká kandidát na post primátora MUDr. Zdeněk Hřib.

Plánované kroky bude vznikající koalice otevřeně komunikovat.

„Chceme změnit atmosféru – ukončit blbou náladu ve městě, ukázat Pražanům, že věci se dají měnit společně a bez neustálého hádání. To znamená, že budeme otevření, věci budeme v klidu projednávat jak v rámci koalice, tak s městskými částmi, s opozicí a s Pražany,“ vysvětluje lídr uskupení Praha Sobě Mgr. Jan Čižinský. Komunikaci zlepší i nová funkce městského ombudsmana pro otevřenou radnici.

Programové prohlášení slibuje vytvořit dopravní koncepci města odpovídající 21. století, tedy především dokončení městského okruhu a návazných důležitých dopravních staveb včetně zahájení výstavby metra D a urychlené renovace pražských mostů. Program také počítá s výrazným zrychlením byrokracie a mašinérie povolování staveb a co nejrychlejší projednání Metropolitního plánu, který je nutnou podmínkou dalšího rozvoje města. Velký prostor dostala i problematika dostupného bydlení.

„Chceme podpořit výstavbu nových bytů ve všech možných formách. Od čistě developerských projektů přes bytová družstva až po sociální městské byty. S tím samozřejmě souvisí vytipování vhodných pozemků pro bytovou výstavbu a řada dalších věcí, které jsme připraveni urychleně řešit,“ dodává lídr Spojených sil pro Prahu JUDr. Jiří Pospíšil (TOP09).

Program nové koalice zahrnuje všechny další oblasti fungování Prahy od životního prostředí po kulturu, kde slibuje vytvořit nový transparentní systém pro přidělování grantů a dotací. Silné zastoupení má i sociální politika a školství, kde vznikající koalice plánuje zvýšit platy učitelům a dalším zaměstnancům škol.

Prioritou bude také transparentní a Pražanům přístupné hospodaření města. Například městským rozpočtem by mělo být možné se na internetu „proklikat“ až na úroveň jednotlivých faktur.

Odkazy

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Jak je to s reklamními plochami od JCDecaux?
03.05.2019

Jak je to s reklamními plochami od JCDecaux?

Včera mi volal někdo z Novy a ptal se mě na náš deal s JCDecaux. Tenhle post doufám bude mít podobný efekt na probíhající debatu, jako Obamův rodný list na debatu o jeho původu. Dohledal...

Budoucí vedení Prahy: Zdeněk Hřib primátorem
26.10.2018

Budoucí vedení Prahy: Zdeněk Hřib primátorem

Praha, 26. října 2018 - Zástupci nově vznikající pražské koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil se včera ve večerních hodinách shodli na vedení Prahy. Dalším pražským primátorem se stane kandidát Pirátů Zdeněk Hřib. „Na...