Pirátskou kandidátkou na senátorku se stala expertka na životní prostředí Dana Balcarová

21. 02. 2022
Pirátskou kandidátkou na senátorku se stala expertka na životní prostředí Dana Balcarová

Praha, 20. února 2022 – Pražští Piráti v sobotu zvolili Danu Balcarovou kandidátkou do pozimních senátních voleb za pražský obvod 25, který zahrnuje zejména Prahu 6 a přilehlé části. Balcarová je pirátská expertka na životní prostředí a ochranu klimatu, v minulém volebním období vykonávala funkci poslankyně a byla výraznou předsedkyní sněmovního Výboru pro životní prostředí. Působí ve vedení Pirátské strany, konkrétně je členkou Republikového výboru. Na tvorbě pirátských environmentálních programů se podílí již od roku 2014.

„V Senátu chci prosazovat zejména ochranu vody a krajiny, čisté ovzduší, zdraví obyvatel, možnost komunitní energetiky a zlepšení welfare chovaných zvířat. Konkrétně bych ráda podala či podpořila návrhy vedoucí k udržení vody v krajině i ve městech, lepší ochraně zdrojů pitné vody i realizaci účinných přírodě blízkých opatření proti povodním. Věnovat bych se chtěla ochraně ovzduší a zmírnění dopadů znečištění na lidské zdraví. Chystám se navrhnout podporu rozvoje komunitní energetiky, která umožní lidem snížit náklady za energie a závislost na dodavatelích,“ nastínila Balcarová několik svých priorit.

Jako poslankyně se věnovala i environmentální agendě EU, která může Česko v ochraně životního prostředí posunout – ať už jde o klimatické cíle nebo zlepšení podmínek transportu živých zvířat. V této práci chce pokračovat i v Senátu.

„I z opozice jsem se snažila, aby nebyla zametena pod koberec kauza uhelného dolu Turów, aby se řešila ekologická havárie na Bečvě či aby neprošel nesmyslný megalomanský projekt kanál Dunaj-Odra-Labe. A jsem připravená otevírat a posouvat důležité ekologické kauzy i v Senátu. Samozřejmě včetně těch, které pálí občany mého volebního obvodu, ať už jde o negativní vliv dopravy i nové výstavby, zápach z výroben, či stav zemědělské krajiny příměstských oblastí a další,“ doplnila kandidátka na senátorku.

„Jsem přesvědčená, že senátorská pozice je přesně to místo, kde mohu přispět k provázání environmentálních, sociálních a ekonomických témat a hájit možnost občanů podílet se na spolurozhodování o využití území v jejich okolí. Velkou výhodou je, že se mohu opřít o zkušenosti z Poslanecké sněmovny a navázat na svoji dosavadní práci,“ popsala Dana Balcarová.

„Praha 6 je jedna z nejzelenějších pražských městských částí a životní prostředí je u nás důležitým tématem. Řešíme rozšiřování letiště, zmenšování zeleně u koupaliště Džbán, zastupitelstvo vyhlásilo stav klimatického ohrožení. Proto i z hlediska lokálních témat je Dana ideální senátní kandidátkou a pevně věřím, že v Senátu zasedne a bude nám oporou,” dodal pirátský lídr do komunálních voleb na Praze 6 Ondřej Vykoukal.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Koaliční smlouva podepsána!
15.02.2023

Koaliční smlouva podepsána!

Podepsali jsme společnou koaliční smlouvu! Zavazujeme se tím, že pokročíme ve velkých investicích (jako třeba metro D), prosadíme pro Prahu potřebné zákony ve Sněmovně a budeme rozvíjet moderní město podporující udržitelnou dopravu, dostupné bydlení i...