Praha vybrala ve výběrovém řízení nového provozovatele Čapadla Hollar, který prostor převezme od letošního března

22. 01. 2024
Praha vybrala ve výběrovém řízení nového provozovatele Čapadla Hollar, který prostor převezme od letošního března

Atraktivní prostor a oblíbená volnočasová lokalita na břehu Vltavy, která nabízí celou řadu kulturních i odpočinkových aktivit, bude od března 2024 provozována novým nájemcem. Městská společnost TRADE CENTRE PRAHA (TCP) spravující pražské náplavky úspěšně uzavřela výběrové řízení na nového provozovatele čapadla a náplavky Hollar. S vítězným účastníkem podepsala dvouletou nájemní smlouvu s možností opce na další tři roky.

„Věřím, že dramaturgický záměr nového provozovatele zachová atmosféru čapadla a město získá nájem odpovídající tomuto atraktivnímu prostoru,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

V rámci výběrového řízení byl primárně hodnocen dramaturgický záměr, jakým chce nájemce prostory provozovat, dále hrála roli také nabídnutá cena za pronájem začínající na 30 tisících korun za měsíc a předchozí zkušenosti provozovatele s podobným typem podnikání. Hodnoceno bylo nakonec celkem šest uchazečů, kteří splnili požadované podmínky pro účast v řízení.

Nový provozovatel bude od března platit nájemné ve výši necelých 151 tisíc korun měsíčně a jeho součástí bude rovněž úklid pronajatých prostor, který byl dosud společně s provozem veřejných toalet zprostředkován správcem. Ten vyšel každý měsíc na přibližně 36 tisíc korun, přičemž měsíční částka za pronájem čapadla je v současné době jen o tři tisíce korun vyšší.

Součástí pronájmu je jak samotný tunel čapadla a okolní náplavka, tak nově také nezpevněná travnatá plocha v okolí. „Na základě výběrového řízení se zohlednily dosavadní zkušenosti s provozem a zasmluvnila se celá využívaná plocha prostoru na další období. Naším cílem je nadále zajistit zajímavý a atraktivní provoz na významném veřejném místě na břehu Vltavy a přispět tak k jeho dalšímu rozvoji,“ doplňuje tiskový mluvčí TCP Martin Boška.

Čapadlo se transformovalo z dlouho nevyužívané lokality v centru města na populární prostor pro volnočasové aktivity a odpočinek v polovině roku 2021. Na široké spektrum kulturních aktivit a rozvoj tohoto unikátního místa, který od té doby započal, nyní naváže nový nájemce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články