Primátor Hřib: Od úterý budu pomáhat v jedné z pražských nemocnic jako dobrovolník

22. 10. 2020
Primátor Hřib: Od úterý budu pomáhat v jedné z pražských nemocnic jako dobrovolník

Podobně jako mnoho dalších chci v této těžké době nabídnout pomocnou ruku. Lidé v nemocnicích teď potřebují veškerou naši podporu.

Řízení města je zajištěno. Budu se i nadále účastnit jednání krizového štábu i městské rady. Hlavně teď chci ale pomoci a zužitkovat svou lékařskou kvalifikaci. Jsme v tom všichni společně. Bez rozdílu.

Mým cílem je motivovat lidi, kteří mají lékařské vzdělání, ale v oboru podobně jako já nepracují, aby se zapojili a pomohli nemocnicím, které jsou kvůli nedostatku personálu nuceny během současné pandemie covidu-19 omezovat provoz. Pomáhat ale mohou i lidé bez lékařského vzdělání, např. díky kurzu Českého červeného kříže pro dobrovolný pomocný personál nebo skrze darování krevní plazmy s protilátkami. Každá pomoc se teď počítá.

Zdravotníkům ale výrazně ulehčíme práci i daleko jednoduššími kroky. Například tak, že budeme dodržovat aktuální opatření a jednoduchá hygienická pravidla 3R – dezinfekce rukou, nošení roušek a dodržování rozestupů, čímž se zmenší pravděpodobnost nákazy. Buďme se zdravotníky solidární a chovejme se odpovědně. Je to to nejmenší, co může každý z nás udělat pro zachování dostupné lékařské péče.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Reakce primátora na otevřený dopis prezidenta
07.09.2021

Reakce primátora na otevřený dopis prezidenta

Za poslední roky, co si pamatuji, pan prezident o Pražany neprojevil žádný zájem. V rámci svých výjezdů za občany se Praze vyhýbal a ani nikdy nenavštívil ve své funkci magistrát. Výzvu k rezignaci tak vnímám...