Michal Špaček promluví o řešeních a problémech sociálních sítí

25. 04. 2019
Michal Špaček promluví o řešeních a problémech sociálních sítí

Rizika plynoucí z používání sociálních sítí jsou tématem, které se týká každého z nás. Ve čtvrtek 25. dubna proto promluví v pražském Pirátském centru (PiCe) odborník na internetovou bezpečnost Michal Špaček. Od 18:00 potom představí, jak snadno sebe a svá data chránit.

„Zajímají mě detaily různých útoků, protože jejich správným pochopením se dá navrhnout účinná ochrana. To platí nejen pro sociální sítě, ale obecně pro počítačovou bezpečnost, a nejen pro ni. Na reálných příkladech se to chápe nejlépe, to je skoro jako zažít to na vlastní kůži.“ vyjádřil se Michal Špaček o svém přístupu k tématu.

Michal Špaček vyvíjí webové aplikace a věnuje se školení jejich vývojářů tak, aby se minimalizovala bezpečnostní rizika spojená s jejich používáním. Mnohá z nich vznikají chováním právě samotných uživatelů.

A pro koho je přednáška vhodná?

„Určitě přijďte, pokud si myslíte, že postnutí fotky vaší letenky na Facebook je v pohodě, nebo že „záchranné otázky“ u e-mailu zvyšují bezpečnost, nebo že používání stejného hesla jen s malou změnou na více webech je OK, nebo že dvoufaktorové zabezpečení účtu je zbytečnost.“ odpověděl spoluorganizátor a iniciátor události Martin Suchan.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články