Malostranské náměstí se dočká rekonstrukce

21. 12. 2021
Malostranské náměstí se dočká rekonstrukce

Malostranské náměstí se dočká celková rekonstrukce. Po ní již na něm nebude možné parkovat, přibudou ovšem nové stromy, kašna i městský mobiliář. Rekonstrukce za 84 milionů Kč přesto zachová historickou hodnotu místa i jeho genius loci.

Celková rekonstrukce Malostranského náměstí by měla začít na jaře příštího roku. Původní cena vzrostla o deset milionů. Rada hlavního města Prahy v pondělí vybrala zhotovitele projektu, společnost Gardenlife. Kromě celkových úprav dojde na náměstí také k archeologickému průzkumu.

„Jsem rád, že k začátku rekonstrukce Malostranského náměstí už v nejbližších týdnech dojde. Jedná se o významnou a exponovanou část Prahy, která si zaslouží kultivovanou podobu. V jednadvacátém století je normální, že se již na náměstích neparkuje a tato veřejná prostranství patří veřejnosti. Doufám, že s ovým mobiliářem, kašnou a více stromy prostor získá atraktivitu a zároveň bude sloužit převážně k odpočinku místních i turistů,” komentuje situaci Tomáš Murňák, místopředseda Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči ZHMP.

Architektonickou soutěž v roce 2014 vyhráli architekti Martin Hájek, Václav Hájek a Petr Horský. Podle jejich návrhu dojde k celkové rekonstrukci parteru náměstí, doplnění nového vodního prvku na spodní částí, naopak v horní části náměstí přibude několik stromů. Dlažba na celém náměstí bude stejná, jako je již nyní v tělese tramvajové tratě, kterou již zrekonstruoval dopravní podnik.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články