Přehled Pirátů ve výborech

27. 11. 2014
Přehled Pirátů ve výborech

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy byl zvolen nový primátor města, rada a rovněž i členové výborů zastupitelstva. Následujících pět členů je ve funkci za Pirátskou stranu.

Jakub Michálek

Jakub Michálek je předsedou Zastupitelského klubu Pirátů. Je autorem podání v precedenčním sporu u Nejvyššího správního soudu ohledně toho, že podání do datové schránky úřadu nemusí být elektronicky podepsáno, spoluautorem návrhu na zrušení čl. 2 amnestie Václava Klause, hlavním autorem návrhu Pirátů na zrušení 5% uzavírací klauzule ve volbách do sněmovny a do Evropského parlamentu. Je členem Kontrolního výboru.

Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík je zastupitelem Pirátů a protikorupčním aktivistou. V roce 2013 působil jako koordinátor dobrovolníků v protikorupční kampani Rekonstrukce státu. V rámci Zastupitelského klubu Pirátů se zaměřuje na komunikaci města a obyvatel, podezřelé kauzy, nebo konkrétní otázky v oblasti dopravy. Je členem výboru pro územní rozvoj.

Ondřej Profant

Ondřej Profant je zastupitelem Pirátů se zaměřením na informatiku. V této oblasti se specializuje na svobodný software. Zaměřuje se na IT systémy, technologické inovace a analýzu zavedení bezplatné MHD. Je živnostníkem se specializací na DTP (sazba knih ve svobodném systému LaTeX) a programování (PHP - Nette Framework, C# - Mono) a skriptování (Bash, JavaScript, Python). Stal se jedním z organizátorů Cryptoparty, kde často přednášel, připravil mnoho materiálů a vytvořil web. Je členem výboru pro správu majetku a majetkové podíly.

Adam Zábranský

Adam Zábranský je zastupitelem Pirátů, členem Republikového výboru Pirátské strany a prvním předsedou Mladých pirátů. Zajímá se o tolik věcí, že by se to sem všechno nevešlo. Na základě vnitřní morální obrody se v osmnácti letech stal vegetariánem a v devatenácti veganem. Zaměřuje se na svobodomyslnou Prahu, sbírá podněty od občanů a právní analýzu dokumentů. Je členem výboru pro legislativu, veřejnou správu a protikorupční opatření MHMP a rovněž členem výboru pro sport a volný čas.

Viktor Mahrik

Viktor Mahrik je členem pražského krajského předsednictva Pirátské strany. V průběhu studia na VŠ se zabýval matematikou, pedagogikou, informačními technologiemi. Později pracoval dlouhodobě jako lektor kurzů pro seniory. V rámci svého působení v Pirátské straně přispívá k tomu, aby se lidé spojili a spolupracovali na pozitivní změně politiky a společnosti. Zajímá se o internet, kulturu a sebevzdělání. Viktor Mahrik je první náhradník Pirátů v zastupitelstvu a člen Finančního výboru. Rovněž je prvním členem výboru po 22 letech, který není zastupitelem hlavního města Prahy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti chtěli definitivně ukončit kauzu Dozimetr v Dopravním podniku vystoupením ze společného podniku Nové Holešovice. Koaliční partneři ze SPOLU a STAN však utekli před odpovědností
29.04.2024

Piráti chtěli definitivně ukončit kauzu Dozimetr v Dopravním podniku vystoupením ze společného podniku Nové Holešovice. Koaliční partneři ze SPOLU a STAN však utekli před odpovědností

Radní za Piráty dali svým dnešním hlasováním v projektu společného podniku Nové Holešovice z dob pražské vlády hnutí ANO jasně najevo, že odmítají projekt, ve kterém jakýmkoliv způsobem hrají roli úplatky ve výši až desítek...