Pražský Wannado Festival opět nabídne veřejnosti možnost vyzkoušet si nové sporty a udělat něco pro své zdraví

31. 08. 2021
Pražský Wannado Festival opět nabídne veřejnosti možnost vyzkoušet si nové sporty a udělat něco pro své zdraví

Rada hl. m. Prahy dnes schválila poskytnutí individuální neinvestiční účelové dotace ve výši 200 tisíc korun na podporu projektu Wannado Festival. Jedná se o největší sportovní náborovou akci v České republice, jejímž cílem je vedle plošného zapojení široké veřejnosti do sportovních a volnočasových aktivit také osvěta a představení sportu jako součásti zdravého životního stylu.

„Tato akce umožňuje rodinám a široké veřejnosti zažít a vyzkoušet si maximum sportů v jeden den na jednom místě. Na festivalu se objeví mnoho zajímavých projektů podporující pohyb a zdravý životní styl, dále možnost získat klíčové informace od sportovních lékařů, fyzioterapeutů či psychologů. Děti naopak ocení příležitost setkat se se svými hrdiny, mistry světa či medailisty a nechat se inspirovat. Sport je důležitou prevencí mnoha civilizačních chorob a je proto důležité udržovat sebe a své děti aktivní a fit,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Tradice sportovního náborového festivalu začala v roce 2011 a od té doby si prostřednictvím Wannado Festivalu v Praze našlo cestu do sportovních a volnočasových klubů bezmála 11 000 dětí a mládeže. Každoročně se na akci v Praze prezentuje v průměru 140 sportovních klubů a zúčastní se jí průměrně 13 000 návštěvníků. Festival se i letos uskuteční v prostorách Branické louky a to již 4. září od 10:00 hodin, kde se návštěvníci mohou opět těšit na sportovní aktivity, překážkové dráhy, soutěže, exhibiční vystoupení a osobnosti ze světa sportu v čele s Jaromírem Jágrem, Radkem Štěpánkem a Janem Železným. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Do Prahy se přenese atmosféra Olympijských her
07.06.2021

Do Prahy se přenese atmosféra Olympijských her

Pražští radní v pondělí 7. června souhlasili s poskytnutím mimořádné finanční podpory ve výši 7 milionů korun na realizaci projektu Olympijský festival Tokyo 2020. Tato multisportovní akce konající se v době Olympijských her má za...