Praha hledá nájemce atraktivních nebytových prostor v centru města

10. 11. 2023
Praha hledá nájemce atraktivních nebytových prostor v centru města

Hlavní město pokračuje v trendu otevřených výběrových řízení, aktuálně hledá nájemce několika atraktivních nebytových prostor v historickém centru metropole včetně restaurace v ulici Karoliny Světlé a obchodních či kancelářských prostor v ulici Michalská. Zájemci o celkem deset nebytových prostor na Starém a Novém Městě mají na podávání nabídek více než měsíc. Podrobnosti je možné nalézt na realitním portálu hl. m. Prahy. Prostory budou poprvé nabízeny i přes realitní server Sreality.cz.

„Od covidu se městu občas stává, že se o lukrativní pronájmy nikdo nehlásí a nebytové prostory tak zůstávají delší dobu neobsazené. Abychom zvýšili informovanost o výběrových řízeních na nájemníky, rozhodli jsme je se proto poprvé po dlouhé době umístit nejen na realitní portál Prahy a úřední desku, ale i na server Sreality, na který jsou podnikatelé zvyklí. Věřím, že o pronájmy bude ze strany podnikatelů zájem a v otevřených výběrových řízeních vybereme dobré partnery pro město,“ uvádí radní hl. m. Prahy pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

U restaurace v ulici Karoliny Světlé a obchodu a kancelářských prostor v Michalské ulici je stanovena minimální požadovaná výše nájmu. U nebytových prostor přístupných z ulice je zakázáno provozovat herny, směnárny, cannabis shopy, nehtová studia a další předem stanovené nepodporované činnosti. Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je ve všech případech složení jistoty. Výběrová řízení jsou jednokolová.

Další nebytové prostory Praha nabízí v ulicích Železná, Na Florenci a Rytířská, poslední jmenované byly zkolaudovány jako provozovny rychlého občerstvení. Zájemcům je v rámci listopadu k dispozici několik termínů prohlídek nabízených prostor.

Podrobnější informace včetně úplných podmínek účasti ve výběrovém řízení zájemci nalezou na stránkách realitního portálu hl. m. Prahy u jednotlivých nabízených prostor:

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články