Silnice místo dálnice. Piráti zklidnění magistrály vítají.

28. 06. 2017
Silnice místo dálnice. Piráti zklidnění magistrály vítají.

Institut plánování a rozvoje představil v úterý 27. června novou podobu pražské magistrály. Návrh, který byl představen, má změnit magistrálu v živý bulvár, kde se člověk nemusí bát o život.

„Konečně jsme viděli někoho, kdo přemýšlí o městě komplexně, nepřehlíží chodce, cestující MHD ani řidiče a cyklisty, vychází z dat, respektuje veřejný prostor. Kéž by takové promyšlené uvažování bylo častější. Magistrála je z historického pohledu slepá ulička, dálnice postavená v centru města. Ačkoliv pražskou koalici kritizujeme, tento návrh je krok správným směrem a jako odvážný krok si zaslouží podporu,“ uvedl k záležitosti předseda zastupitelského klubu Pirátů, Jakub Michálek, který se akce účastnil.

Po přestavbě magistrály bude zmenšen prostor pro auta, přibude zeleň, nová místa pro setkávání. Plánuje se rovněž lepší podpora veřejné dopravy a bude jednodušší silnici přejít.

„Uvidíme, jak si s plánem poradí pražští zastupitelé. Většina z nich by si totiž doparvu na Magistrát z historického centra bez auta ani nedokázala představit. Bavíme se ale o změně na dalších 20 let. Myslím si, že čím více ochutnají Pražané lepší kvalitu každodenního života, tím větší podporu tyto změny budou mít,“ dodal k záležitosti Michálek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Na metru B brzy vznikne nová stanice Depo Zličín
28.04.2022

Na metru B brzy vznikne nová stanice Depo Zličín

Na pražské žluté lince B brzy vznikne nová stanice. Dnes byla na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy schválena změna územního plánu, která její stavbu umožňuje. Žlutá trasa metra bude prodloužena z konečné stanice Zličín až...