Kávu téměř nepiji, kávovar jsem neobjednával. Nákup prověřuji, říká Zdeněk Hřib

09. 11. 2020
Kávu téměř nepiji, kávovar jsem neobjednával. Nákup prověřuji, říká Zdeněk Hřib

V dnešním vydání deníku Blesk vyšla zpráva o nákupu kávovaru, který vytváří dojem, že si jej objednal pražský primátor pro svou kancelář. Ve skutečnosti kávovar nakupoval odbor služeb magistrátu na základě vlastního rozhodnutí, primátor jej nepoptával. A jako výbava magistrátního odboru služeb slouží pro zajištění obsluhy nejen kanceláře primátora, ale i jednacích místností. Nákupy v těchto částkách schvalují samostatně ředitelé příslušných odborů.

„Kávu v práci prakticky nepiju, dělám si sám čaj, který jsem si dovezl z Tchaj-wanu. Kávovar jsem každopádně neobjednával ani nepožadoval. O zajištění tohoto vybavení se stará magistrátní odbor služeb. Požádal jsem ředitelku úřadu, aby nákup kávovaru prověřila. V případě zjištěného pochybení, které by se týkalo nehospodárného využití veřejných prostředků, očekávám vyvození odpovídajících personálních důsledků,” říká Zdeněk Hřib.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Reakce primátora na otevřený dopis prezidenta
07.09.2021

Reakce primátora na otevřený dopis prezidenta

Za poslední roky, co si pamatuji, pan prezident o Pražany neprojevil žádný zájem. V rámci svých výjezdů za občany se Praze vyhýbal a ani nikdy nenavštívil ve své funkci magistrát. Výzvu k rezignaci tak vnímám...